Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
związki partnerskie
25.01.2013 14:23

Związki partnerskie w Polsce. Ryszard Kalisz zapowiada walkę

Sejm odrzucił projekt ustawy o związkach partnerskich zgłoszony przez PO oraz dwa projekty złożone wspólnie przez SLD i RP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wiceszef klubu SLD Ryszard Kalisz zapowiedział, że Sojusz będzie w dalszym ciągu walczyć o związki partnerskie i chciałby po raz kolejny złożyć odrzucone w pierwszym czytaniu dwa projekty ustaw, które w tej sprawie złożył wspólnie z Ruchem Palikota.

_ - Zawsze tam, gdzie chodzi o godność człowieka, o poszanowanie przez organy władzy publicznej godności każdego człowieka, będziemy drążyć ciągle tę skałę, aż wygramy _ - podkreślił Kalisz w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

Sejm odrzucił projekt ustawy o związkach partnerskich zgłoszony przez PO oraz dwa projekty złożone wspólnie przez SLD i RP. Za odrzuceniem projektu własnego klubu opowiedziało się 46 posłów PO. Część posłów PO głosowała również za odrzuceniem projektów SLD i RP.

Kalisz powiedział, że wyniki głosowania przyjął z ubolewaniem i przykrością. Dodał, że podczas czwartkowej debaty starał się racjonalnie przekonywać, niestety posłowie PiS zupełnie go nie zrozumieli. _ - Powtórzę to jeszcze raz dzisiaj: ślub kościelny, udzielany przez księdza, to obowiązek takiego ślubu wprowadził dopiero Sobór Trydencki - w XVI wieku, bo tego też nie wiedzieli, kiedy był Sobór Trydencki _ - podkreślił Kalisz.

_ - Namawiam tych wszystkich konserwatystów: weźcie dokumenty Soboru Trydenckiego - jeżeli wtedy ludzie żyli w ślubach bez księdza, to według was żyli na kocią łapę, przez 15 wieków chrześcijaństwa? Oni żyli właśnie w związkach partnerskich _ - przekonywał wiceszef klubu Sojuszu.

Odnosząc się do braku jedności w klubie PO w sprawie związków, Kalisz ocenił, że jest to _ kolejna odsłona procesu dezintegracji _ tej partii. Polityk Sojuszu jest zdania, że jesienią tego roku nastąpią w Platformie pewne ruchy. - _ Oczywiście jest to proces, to nie od razu następuje, to jest kropla, kropla, kropla, ale znając szybkość procesów politycznych, moment chwili będzie jeszcze w tym roku _ - zaznaczył wiceszef Sojuszu.

_ Czy PO jest jeszcze partią, to ja już w tej chwili mam wątpliwości. Jest blokiem popierania rządu: tam, gdzie trzeba utrzymać rząd - przykładowo obronić ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza - Platforma głosuje jak blok, nie jak partia, jak blok ludzi broniących swojej władzy. A tam, gdzie mamy projekty światopoglądowe, jest podział. Tak nie może być - _uważa Kalisz.

Czytaj więcej o związkach partnerskich w Money.pl
Związki partnerskie w Sejmie. Jest decyzja Sejm odrzucił projekt ustawy dotyczących związków partnerskich zgłoszone przez PO, Ruch Palikota i SLD.
Ostry spór w Sejmie. Szef rządu liczy na... Premier Donald Tusk ma nadzieję, że przynajmniej jeden z projektów ustaw o związkach partnerskich trafi do komisji sejmowej.
Związki partnerskie w Sejmie. Są trzy projekty Marszałek Sejmu nie spodziewa się, aby kluby zgłaszały wnioski o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektów ustaw o związkach partnerskich.

_ _

Tagi: związki partnerskie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz