Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Związki partnerskie w Polsce. Co na to Tusk?

0
Podziel się:

Według premiera, ważne jest, aby państwo nie było wielkim hamulcowym i żeby państwo nie stanęło nagle na barykadzie, jako awangarda przemian.

Związki partnerskie w Polsce. Co na to Tusk?
(Tomasz Urbanek/East News)

Nie można zrobić większej krzywdy środowiskom homoseksualnym w Polsce, niż doprowadzić do jednoznacznego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, że żadna zmiana w kwestii związków partnerskich nie jest możliwa - powiedział dziś premier Donald Tusk.

_ - To czego się dzisiaj obawiam najbardziej, to - że wymarzona przez pewną, dość wąską część opinii publicznej, rewolucja obyczajowa - czyli pełna legalizacja związków partnerskich, rozumianych, jako alternatywne małżeństwo, na pewno spotka się z blokadą konstytucyjną _ - podkreślił szef rządu w Tok FM.

Jak dodał, polska konstytucja jest _ w złym, czy dobrym tego słowa znaczeniu _ konstytucją konserwatywną. _ - Jej autorem jest lewicowy polityk, Aleksander Kwaśniewski, który dzisiaj nawołuje do szybkich zmian w sprawie związków partnerskich _- zauważył premier.

_ - Nie można zrobić większej krzywdy środowiskom homoseksualnym w Polsce, niż poprzez doprowadzenie do jednoznacznego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, że żadna zmiana w tej sprawie nie jest możliwa _ - ocenił Tusk. Jak dodał, zadaniem rządu, jest chronić mniejszości przed atakami - czy to jest debata publiczna, czy zagrożenie fizyczne i _ dostosowywać polskie prawo do ewidentnych przemian _.

Według Tuska, z punktu widzenia rządu, ważne jest, aby państwo _ nie było wielkim hamulcowym i żeby państwo nie stanęło nagle na barykadzie, jako awangarda przemian _.

_ - W kwestiach związków homoseksualnych, napięcie jest ewidentne, to jest chyba najczytelniejszy, w jakimś sensie najprostszy, zrozumiały dla każdego znak radykalnej przemiany obyczajowej _ - ocenił premier.

W Platformie powstał zespół, który ma przygotować projekt klubowy dotyczący związków partnerskich.

Czytaj więcej w Money.pl
85 procent Polaków za związkami partnerskimi CBOS spytał respondentów o związki partnerskie po tym, jak Sejm odrzucił trzy projekty w tej sprawie - złożone przez PO, RP i SLD (równocześnie takie prawo uchwalono we Francji).
Związku partnerskie zjednoczą Platformę? Spotkanie z premierem nie przyniosło ustaleń, czy z klubu PO wyjdzie jeden, czy dwa projekty w tej sprawie.
Jarosław Gowin przemówił. Już nie pasuje do PO? Minister powiedział, że popełnił drobny błąd w kwestii projektów ustaw o związkach partnerskich.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)