Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Związki partnerskie przepadły w głosowaniu. Porażka premiera?

0
Podziel się:

- To jest dla mnie duże rozczarowanie - powiedział poseł RP Robert Biedroń po tym jak Sejm odrzucił wszystkie trzy projekty ws. związków partnerskich

Związki partnerskie przepadły w głosowaniu. Porażka premiera?
(Reporter Poland)

- _ To jest dla mnie duże rozczarowanie _- powiedział poseł RP Robert Biedroń po tym jak Sejm odrzucił wszystkie trzy projekty ws. związków partnerskich. Jednocześnie podziękował premierowi za wsparcie i wyraził nadzieję na powrót do dyskusji na ten temat.

_ - Składaliśmy przysięgę, że będziemy działali zgodnie z konstytucją i obiecywaliśmy, że będziemy działać na rzecz całego narodu, więc miałem nadzieję, że posłowie dochowają tej obietnicy _ - mówił Biedroń. Dodał, że liczył na to, iż zarówno pary heteroseksualne, jak i homoseksualne _ będą mogły w końcu zalegalizować swoje związki _.

_ - To jest dla mnie duże rozczarowanie. Ale też jestem optymistą i wierzę, że polskie społeczeństwo się zmienia; jeszcze kilka lat temu taka debata w Polsce byłaby niemożliwa, a dziś ją odbyliśmy, więc jestem dobrej myśli _ - zaznaczył poseł.

Według Biedronia wynik głosowania _ obnaża prawdziwe oblicze Platformy Obywatelskiej, jak bardzo jest naprawdę obywatelska _. _ - W widoczny sposób premier dostał w twarz od konserwatystów i w taki symboliczny sposób przegrał (...). Kiedy się buduje taką partię, tak jałową ideowo, tak jałową światopoglądowo, to trzeba się liczyć z ciosami _ - mówił Biedroń w TVN24.

Poseł Ruchu podziękował premierowi Donaldowi Tuskowi, który opowiadał się za kontynuowaniem prac nad projektami, za wsparcie. _ - To było bardzo ważne. Dla wielu osób, które czekają na te związki, to był taki dobry sygnał. Mam nadzieję, że wrócimy jeszcze do tej dyskusji _ - mówił.

Inny poseł Ruchu Armand Ryfiński ocenił, że odrzucenie projektów _ pokazuje, że tak naprawdę premierem jest nie pan Donald Tusk, tylko pan Jarosław Gowin, a ten z kolei wykonuje jakąś misję Episkopatu Polski i kleru, który nie chce dopuścić do tego, by polskie społeczeństwo żyło szczęśliwe, by ludzie byli równi _. _ - Pan premier Donald Tusk jest zakładnikiem Jarosława Gowin _ - stwierdził poseł.

Według niego obecny skład Sejmu jest _ zaściankowy, bardzo konserwatywny, zupełnie nie odzwierciedlający poglądów społeczeństwa, które jest tolerancyjne, otwarte _.

Pytany, czy RP będzie ponownie składał projekty ws. związków partnerskich w Sejmie, odparł: _ Myślę, że tak, że trzeba do skutku wywoływać debatę _.

Sejm odrzucił w piątek projekt zgłoszony przez PO oraz dwa projekty złożone wspólnie przez SLD i RP. Za odrzuceniem projektu własnego klubu opowiedziało się 46 posłów Platformy.

Jeszcze przed rozpoczęciem głosowania nad projektami ws. związków partnerskich Gowin występując z trybuny sejmowej powiedział, że w jego ocenie, wszystkie trzy projekty są sprzeczne z art. 18 konstytucji. Artykuł ten stanowi, że _ małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej _. Po Gowinie głos zabrał premier i oświadczył, że nie ma stanowiska instytucji rządowych w tej sprawie, a minister sprawiedliwości wygłosił jedynie swoją osobistą opinię.

Czytaj więcej w Money.pl
Związki partnerskie w Sejmie. Jest decyzja Sejm odrzucił projekt ustawy dotyczących związków partnerskich zgłoszone przez PO, Ruch Palikota i SLD.
Ostry spór w Sejmie. Szef rządu liczy na... Premier Donald Tusk ma nadzieję, że przynajmniej jeden z projektów ustaw o związkach partnerskich trafi do komisji sejmowej.
Gowin mówi "nie". Bo obawia się adopcji -_ To będzie zrównanie związków homoseksualnych z małżeństwami, co jest sprzeczne nie tylko z konstytucją, ale też ze zdrowym rozsądkiem _ - mówi minister.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)