Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zwalniając prof. Chazana złamano prawo?

0
Podziel się:

Do uchybień mogło dojść w procedurze kontroli Szpitala Specjalistycznego imienia Świętej Rodziny, którego dyrektorem był Chazan - pisze Nasz Dziennik.

Zwalniając prof. Chazana złamano prawo?
(PAP/Jakub Kamiński)
bEJtPxed

Ratusz tak się spieszył, żeby wyrzucić z pracy profesora Bogdana Chazana, że mogło dojść do złamania prawa.

Do uchybień mogło dojść w procedurze kontroli Szpitala Specjalistycznego imienia Świętej Rodziny, którego dyrektorem był Chazan - pisze _ Nasz Dziennik _.

Zdaniem rozmówcy dziennika, jednego z urzędników warszawskiego ratusza, zazwyczaj procedura jest taka, że po sporządzeniu protokołu dana instytucja czy firma podlegająca miastu ma prawo do sporządzenia odpowiedzi i własnych uwag do raportu. I dopiero wtedy prezydent miasta podejmuje decyzję.

bEJtPxef

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie czekała na odpowiedź. Inny z miejskich urzędników punktuje, że pani prezydent zaprezentowała dokument sporządzony w formie _ projektu wystąpienia pokontrolnego _, co oznacza, że nie jest on ostateczny.

Co więcej, możliwe, że złamano prawo, umieszczając go na portalu internetowym Urzędu Miasta Warszawy. Na pierwszej stronie dokumentu widnieje informacja: _ Tylko do użytku służbowego _, a od środy może przeczytać go każdy.

Niewykluczone, że doszło również do złamania tajemnicy służbowej oraz naruszenia zasady ochrony danych medycznych. W projekcie zamieszczonym w internecie znajdują się treści przesłuchań lekarzy, którzy opisują stan zdrowia kobiety i jej nienarodzonego dziecka. Zdaniem dr Konstantego Radziwiłła, sekretarza Naczelnej Rady Lekarskiej, szczegóły są objęte tajemnicą lekarską i nie są przeznaczone dla opinii publicznej, tylko na użytek osób kontrolujących.

Czytaj więcej w Money.pl
Wysoka kara dla szpitala kierowanego przez prof. Chazana Dyrektor szpitala im. Świętej Rodziny złamał przepisy ustawy o zawodzie lekarza.
Horror na polskich porodówkach Miał być cud narodzin, skończyło się na walce o życie, upokorzeniach i traumie.
bEJtPxeG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)