Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
11.07.2012 06:15

Żona dziedzica koncernu Tetra Pak martwa

Eva Rausing, żona dziedzica koncernu Tetra Pak wytwarzającego opakowania, została znaleziona martwa w domu w Londynie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RachelH_/CC/Flickr)

Eva Rausing, żona dziedzica koncernu Tetra Pak wytwarzającego opakowania, została znaleziona martwa w domu w Londynie - poinformowała brytyjska policja, potwierdzając wcześniejsze doniesienia mediów na ten temat.

48-letnia Rausing uważana była za jedną z najbogatszych kobiet w Wielkiej Brytanii. Policja podała również, że denatkę znaleziono w trakcie czynności śledczych, podjętych po aresztowaniu 49-letniego mężczyzny pod zarzutem posiadania narkotyków.

Mężczyzna ten nie przebywa obecnie w areszcie, gdyż wymagał pomocy medycznej. Jak się spekuluje, może to być mąż zmarłej Hans Kristian Rausing. Jego ojciec, Hans Rausing, stanął w 1954 roku na czele firmy Tetra Pak, która pod jego kierownictwem wylansowała między innymi kartonowe opakowania na mleko o przedłużonej trwałości. Według BBC, obecna wartość koncernu to 5,4 mld funtów.

Rausing senior figurował w 2010 roku na 64 miejscu sporządzonej przez magazyn _ Forbes _ listy najbogatszych ludzi świata. Rodzina pochodzi ze Szwecji, ale wielu jej członków mieszka w Londynie. Eva Rausing urodziła się w USA. W przeszłości miała problemy z narkotykami, podobnie jak jej mąż.

W 2008 roku zostali oboje aresztowani pod zarzutem posiadania kokainy i heroiny po tym, gdy Evę zatrzymano przy próbie wniesienia niewielkiej ilości narkotyków do ambasady USA w Londynie. Postępowanie karne w tej sprawie zostało umorzone.

Czytaj więcej w Money.pl
Spotykali się, aż w końcu ich zabił. Za to Łódzka prokuratura w niedzielę skierowała do sądu wniosek o areszt dla 63-letniego Henryka S., który podejrzany jest o zabójstwo dwóch osób - kobiety i mężczyzny - poinformował PAP rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania. S. grozi kara dożywotniego więzienia.
Oskarżą Tymoszenko o udział w zabójstwie? _ Mamy wystarczające dowody, które potwierdzają zaangażowanie Tymoszenko w to zabójstwo i mamy zamiar przedstawić jej oskarżenie. Jedyną przeszkodą jest jej długotrwała choroba. _
Rabusie zabili co najmniej 27 wieśniaków Ataku dokonała grupa uzbrojonych napastników we wsi w stanie Zamfara na północnym zachodzie Nigerii.
Tagi: wielka brytania, tetra pak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz