Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zoll, Safjan, Grabarczyk. Kto za Ćwiąkalskiego?

0
Podziel się:

Wśród kandydatów na ministra sprawiedliwości jest m.in prof. Andrzej Zoll.

Zoll, Safjan, Grabarczyk. Kto za Ćwiąkalskiego?
(PAP/Paweł Kula)

Andrzej Zoll,Marek Safjan,Cezary Grabarczyk- to potencjalni kandydaci na ministra sprawiedliwości - wynika z informacji PAP ze źródeł zbliżonych do rządu i władz Platformy Obywatelskiej.

We wtorek do dymisji podał się ministerZbigniew Ćwiąkalskiw związku z samobójstwem trzeciego zabójcy Krzysztofa Olewnika. Premier przyjął dymisję Ćwiąkalskiego, a na wtorkowej konferencji prasowej poinformował, że ma dwóch kandydatów na szefa resortu i po rozmowie z nimi przedstawi kandydaturę jednego z nich prezydentowi.

Z informacji PAP wynika, że premier rozważa kandydatury m.in. prof. Andrzeja Zolla i prof. Marka Safjana. Obaj to byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego, profesorowie prawa.

Jak dowiedziała się PAP, otoczenie Tuska rozważa też kandydaturę ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Grabarczyk był wymieniany jako główny kandydat na ministra sprawiedliwości po wygranych przez Platformę wyborach, ale ostatecznie został nim Ćwiąkalski.

Tworząc rząd Tusk powierzył Grabarczykowi resort infrastruktury _ na pociechę _ - jak wówczas nieoficjalnie mówili politycy Platformy - zamiast teki ministra sprawiedliwości.

_ - Nominacja Grabarczyka na ministra sprawiedliwości spowodowałaby konieczność znalezienia z kolei jego następcy. A to wcale nie jest takie proste _ - przyznaje rozmówca PAP z kręgów rządowych.

ZOBACZ TAKŻE:

Jeśli ministrem zostanie ktoś niezwiązany z Platformą, to - jak dowiaduje się PAP - wiceszefem resortu zostanie człowiek Platformy, bądź ktoś bardzo blisko z nią związany. Niewykluczone, że będzie to posełSebastian Karpiniuk- wiceszef sejmowej komisji odpowiedzialności konstytucyjnej, który zasiada też w komisji śledczej ds. nacisków.

Wcześniej w ciągu dnia w mediach pojawiało się też nazwisko prof. Zbigniewa Hołdy, jako następcy Ćwiąkalskiego, ale sam profesor zdementował te doniesienia.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)