Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zniesienie wiz dla Polaków. Ambasador USA: "wkrótce problem uda się rozwiązać"

0
Podziel się:

Ambasador Stephen Mull przekonuje, że Republikanie nie sprzeciwiają się wejściu Polski do ruchu bezwizowego, ale innym przepisom w pakiecie reform.

Zniesienie wiz dla Polaków. Ambasador USA: "wkrótce problem uda się rozwiązać"
(PAP/Paweł Supernak)

Przepisy o wejściu Polski do ruchu bezwizowego są częścią tzw. amerykańskiej reformy imigracyjnej. Reformę zaakceptował już Senat w Waszyngtonie, ale zablokowała ją Izba Reprezentantów, w której większość mają Republikanie. Amerykański ambasador w Warszawie jest jednak dobrej myśli.

Ambasador Stephen Mull powiedział Polskiemu Radiu, że Republikanie nie sprzeciwiają się wejściu Polski do ruchu bezwizowego, ale innym przepisom w pakiecie reform. Amerykański dylomata uważa, że wkrótce problem uda się rozwiązać.

_ - Oczywiście, nie będzie już postępu w tym roku. Mamy jednak znaki, że w przyszłym roku może być miejsce na postęp i część tego pakietu będzie uchwalona. Nie widzę opozycji w stosunku do zmian w przepisach w programie bezwizowym. Pracujemy nad tym, jestem oczywiście rozczarowany, że jeszcze się to nie rozstrzygnęło. Ale jestem też optymistą i myślę, że nadejdzie dzień, kiedy Polska znajdzie się w tym porgramie _ - powiedział Stephen Mull w rozmowie z Polskim Radiem.

Projekt refomy imigracyjnej jest dla amerykańskiego prezydenta jednym z najważniejszych zadań. Sam Barack Obama wielokrotnie mówił, iż chce przeforsować zmiany w przepisach, dzięki którym wielu zdolnych imigrantów będzie mogło legalnie mieszkać i pracować w USA. To także amerykański prezydent jako jeden z pierwszych mówił o pomyśle włączenia Polski do programu Ruchu Bezwizowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Zniosą wizy do USA przed końcem roku? Polityk podkreślił, że zniesienie wiz dla obywateli polskich wpłynie na ożywienie amerykańskiej turystyki.
Kwestia wiz do USA "ma zostać załatwiona" Nowojorski dziennik w obszernej analizie pisze, że te trzy kraje już odniosły pierwszy sukces, bo korzystne dla nich zapisy znalazły się w obszernym projekcie całościowej ustawy o reformie systemu imigracyjnego USA.
Demokraci za zniesieniem wiz dla Polaków Kongresmeni są na tak. Duży wpływ na kształt nowego programu bezwizowego ma również prezydent Barack Obama.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)