Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wizy do usa
12.12.2013 12:10

Zniesienie wiz dla Polaków. Ambasador USA: "wkrótce problem uda się rozwiązać"

Ambasador Stephen Mull przekonuje, że Republikanie nie sprzeciwiają się wejściu Polski do ruchu bezwizowego, ale innym przepisom w pakiecie reform.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Przepisy o wejściu Polski do ruchu bezwizowego są częścią tzw. amerykańskiej reformy imigracyjnej. Reformę zaakceptował już Senat w Waszyngtonie, ale zablokowała ją Izba Reprezentantów, w której większość mają Republikanie. Amerykański ambasador w Warszawie jest jednak dobrej myśli.

Ambasador Stephen Mull powiedział Polskiemu Radiu, że Republikanie nie sprzeciwiają się wejściu Polski do ruchu bezwizowego, ale innym przepisom w pakiecie reform. Amerykański dylomata uważa, że wkrótce problem uda się rozwiązać.

_ - Oczywiście, nie będzie już postępu w tym roku. Mamy jednak znaki, że w przyszłym roku może być miejsce na postęp i część tego pakietu będzie uchwalona. Nie widzę opozycji w stosunku do zmian w przepisach w programie bezwizowym. Pracujemy nad tym, jestem oczywiście rozczarowany, że jeszcze się to nie rozstrzygnęło. Ale jestem też optymistą i myślę, że nadejdzie dzień, kiedy Polska znajdzie się w tym porgramie _ - powiedział Stephen Mull w rozmowie z Polskim Radiem.

Projekt refomy imigracyjnej jest dla amerykańskiego prezydenta jednym z najważniejszych zadań. Sam Barack Obama wielokrotnie mówił, iż chce przeforsować zmiany w przepisach, dzięki którym wielu zdolnych imigrantów będzie mogło legalnie mieszkać i pracować w USA. To także amerykański prezydent jako jeden z pierwszych mówił o pomyśle włączenia Polski do programu Ruchu Bezwizowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Zniosą wizy do USA przed końcem roku? Polityk podkreślił, że zniesienie wiz dla obywateli polskich wpłynie na ożywienie amerykańskiej turystyki.
Kwestia wiz do USA "ma zostać załatwiona" Nowojorski dziennik w obszernej analizie pisze, że te trzy kraje już odniosły pierwszy sukces, bo korzystne dla nich zapisy znalazły się w obszernym projekcie całościowej ustawy o reformie systemu imigracyjnego USA.
Demokraci za zniesieniem wiz dla Polaków Kongresmeni są na tak. Duży wpływ na kształt nowego programu bezwizowego ma również prezydent Barack Obama.
Tagi: wizy do usa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz