Notowania

rymkiewicz
21.07.2011 11:26

Znany poeta musi przeprosić "Wyborczą"

Jarosław Marek Rymkiewicz ma przeprosić wydawcę Gazety Wyborczej i wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Haikik/Dreamstime)

Jarosław Marek Rymkiewicz ma przeprosić wydawcę _ Gazety Wyborczej _ i wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny za słowa m.in., że redaktorzy _ GW _ nienawidzą Polski i chrześcijaństwa jako _ duchowi spadkobiercy Komunistycznej Partii Polski _ - orzekł sąd. Poeta apeluje.

Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie zasadniczo uwzględnił pozew spółki Agora S.A. o ochronę dóbr osobistych. Nakazał pozwanemu przeprosiny w _ Gazecie Polskiej _, wpłatę 5 tys. zł zadośćuczynienia na ośrodek dla ociemniałych w Laskach (Agora żądała 10 tys. zł) i zwrot Agorze 1,2 tys. zł kosztów sprawy. Wyrok jest nieprawomocny i przysługuje od niego apelacja.

Sąd uznał, że doszło do bezprawnego i zawinionego naruszenia dóbr osobistych _ GW _ i jej wydawcy. Rymkiewicz ma teraz przeprosić w _ GP _ za _ nieprawdziwe i obraźliwe wypowiedzi _, które _ nie miały oparcia w faktach _. _ Pozwany powinien wiedzieć, że za słowa mogą być konsekwencje _ - mówiła sędzia Małgorzata Sobkowicz-Suwińska.

Zgromadzeni w sali liczni zwolennicy Rymkiewicza uniemożliwili sędzi dalsze przedstawienie uzasadnienia wyroku. _ Hańba _ - krzyczeli, wysuwając daleko idące zarzuty wobec sądu i redaktora naczelnego _ GW _ Adama Michnika.

Po wyroku Rymkiewicz powiedział, że _ wolność słowa będzie teraz w Polsce ograniczana _. Dodał zarazem, że _ "Gazeta Wyborcza" nie będzie nami rządzić _. Przypomniał Agorze i redaktorom _ GW _ - jak podkreślił - stare polskie przysłowie: _ Musi to na Rusi, a w Polsce, jak kto chce _. _ Nie zmusicie nas do milczenia; Rusi tu nie będzie! _ - dodał, oklaskiwany przez swych sympatyków. Na ogłoszeniu wyroku nie było nikogo ze strony powodowej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t87661.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przeprosi;walese;za;znieslawienie,157,0,799901.html) Przeprosi Wałęsę za zniesławienie Krzysztof Wyszkowski musi byłego prezydenta za zarzucanie mu agenturalnej przeszłości i branie pieniędzy od SB.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t20472.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mon;znow;musi;przepraszac;za;macierewicza,75,0,741707.html) MON znów musi przepraszać za Macierewicza Pogonowskiego w raporcie o WSI opisano jako aferzystę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t21153.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kurski;ma;przeprosic;za;afere;na;billboardach,71,0,734279.html) Kurski przeprosi na billboardach Europoseł ma wynająć pięć tablic i przeprosić byłego prezesa PZU za sugerowanie mu udziału w "aferze billboardowej".
Tagi: rymkiewicz, wyborcza, gazeta, przeprosiny, sąd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz