Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera
14.07.2008 09:05

Znani prawnicy prali pieniądze?

Powodem wszczęcia śledztwa są zeznania Marka Dochnala - donosi Rzeczpospolita.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na przełomie marca i kwietnia katowicki Wydział do spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo w sprawie prania brudnych pieniędzy. W procederze mieli uczestniczyć między innymi adwokaci i właściciele kancelarii prawnych - pisze _ Rzeczpospolita _.

Powodem jego rozpoczęcia są zeznania Marka Dochnala, który występuje w tej sprawie jako świadek

_ Rzeczpospolita _ pisze, że to właśnie lobbysta ujawnił prokuratorom kulisy nielegalnych operacji, w których mieli uczestniczyć prawnicy. Z informacji gazety wynika, że w tle zainteresowania katowickich śledczych są prawnicy związani nie tylko z Markiem Dochnalem, ale i ze szwajcarskim bankierem Peterem V.

Prokuratura nie chce jednak na razie ujawniać żadnych nazwisk ani zdradzić, na czym konkretnie polegała rola prawników w nielegalnych operacjach finansowych.

W związku z tą sprawą dwa miesiące temu - 9 maja - odbyło się przeszukanie między innymi w kancelarii Ryszarda Kucińskiego. Prawnik przyznał w rozmowie z _ Rzeczpospolitą _, że na prośbę wydał wtedy dokumenty dotyczące między innymi Marka Dochnala i Petera V.

Ryszard Kuciński w przeszłości był rzecznikiem prasowym Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Obecnie jest radcą prawnym. Gazeta przypomina, że Ryszard Kuciński reprezentował niedawno między innymi Piotra R., oskarżonego w tak zwanej _ aferze gruntowej _ w Ministerstwie Rolnictwa.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: afera, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz