Notowania

wybory 2011
24.08.2011 12:42

Znamy wyrok za "Polskę w bałaganie". Będzie precedens?

Pozew komitetu wyborczego PO dotyczył wypowiedzi polityków PiS o tym, że za rządów Platformy nic się w Polsce nie zmieniło. Sąd rozpatrzył go w trybie przyspieszonym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

[Aktualizacja 13:39]

Warszawski Sąd Okręgowy zdecydował, że PiS musi przeprosić Platformę Obywatelską i publicznie sprostować wypowiedzi swoich polityków na temat kampanii informacyjnej Platformy _ Polska w budowie _.

Szef sztabu PO Jacek Protasiewicz mówił, że na 9-minutowej konferencji prasowej PiS, której dotyczył pozew, padły cztery kłamstwa.

- _ Nie mamy wielkiej satysfakcji, że sąd przyznał nam rację, bo nie chodziło tutaj o satysfakcję i przyjemność. Chodziło o zasady. Nie ma nic ważniejszego, niż prowadzenie kampanii wyborczej w sposób uczciwy, rzetelny, w oparciu o prawdziwe argumenty, a nie w oparciu o demagogię, kłamstwa, fałszywe zarzuty i oskarżenia _- powiedział.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JACKA PROTASIEWICZA:

(Źródło: IAR)

Prezes PiS powiedział, że jego ugrupowanie szanuje dzisiejszy wyrok sądu i prawdopodobnie nie będzie się od niego odwoływać. Jarosław Kaczyński uważa, że prowadzenie kampanii wyborczej w sądach to próba ograniczenia wolności słowa.

- _ Tam było 99 przykładów. Znaleziono jakieś tam drobne podstawy, żeby 4 z nich zakwestionować. Wyrok sądu to wyrok sądu, my to oczywiście szanujemy, ale powtarzam: my nie wzięliśmy w tym procesie udziału. Protestujemy przeciwko tej metodzie czepiania się słów, szczegółów _ - powiedział.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

_ (Źródło:IAR) _

Pozew komitetu wyborczego PO dotyczył wypowiedzi polityków PiS o tym, że za rządów Platformy _ nic się w Polsce nie zmieniło _. PiS zarzucił PO w ubiegłym tygodniu, że w swojej broszurze _ Polska w budowie _ chwali się cudzymi osiągnięciami. Zdaniem PiS część wymienionych w niej inwestycji zaplanowano lub zrealizowano za poprzednich rządów bądź przez samorządy.

Na rozprawę nie przybyli przedstawiciele PiS. Pełnomocniczka komitetu wyborczego PO Elżbieta Kosińska-Kozak mówiła w Sądzie Okręgowym w Warszawie, że wypowiedzi polityków PiS miały służyć przede wszystkim _ oczernieniu przeciwnika _. Jej zdaniem, politycy PiS skłamali i dlatego nie stawili się w sądzie.

Kosińska-Kozak, pytana, czy nie dziwi jej nieobecność przedstawicieli PiS w sądzie odpowiedziała: _ Mnie to nie dziwi, bo dokumenty i dowody, które zostały złożone do akt sprawy w sposób miażdżący wykazują, że te wypowiedzi były po prostu kłamstwem _ - odpowiedziała.

W jej ocenie, na nieobecność przedstawicieli PiS na sali sądowej wpłynęło także to, że trudno jest zakwestionować niezbite dowody, jakie przedstawiła PO. _ - Mieli dużą trudność z ustosunkowaniem się i podniesieniem sensownych argumentów. Dowody są miażdżące _ - przekonywała.

]( # )PiS i PO mają wspólny plan, pisze Arkadiusz Droździel.**

Pytana, dlaczego Platforma skarży PiS za wypowiedzi dotyczące tylko czterech inwestycji opisanych w broszurach _ Polska w budowie _ odparła, że wynika to głównie z trybu procesowego._ - Gdybyśmy mieli wszystkie 99 inwestycji kwestionować to myślę, że trzeba by było przyjechać z ciężarówką dokumentów i dowodów, co w tym trybie jest dość trudne przynajmniej dla sądu, żeby przeczytać wszystkie dokumenty zwłaszcza w ciągu 24 godzin _ - podkreśliła Kosińska-Kozak.

Zapowiedziała, że jeżeli politycy PiS dalej będą powielać nieprawdziwe informacje nt. inwestycji realizowanych przez rząd PO, to należy spodziewać się kolejnych procesów w trybie wyborczym._ - Jeżeli będą dalej powielane te kłamstwa, to myślę, że nikt kto jest obrażany, a tak naprawdę PO była w tej sprawie obrażana, bo zarzucano jej kłamstwo i oszukiwanie wyborców, będzie musiała się bronić. Jeżeli nie wystarczy ta sprawa, to myślę, że Platforma będzie podejmowała decyzję o kolejnych _ - powiedziała Kosińska-Kozak.

Rzecznik PiS Adam Hofman, tłumacząc nieobecność przedstawicieli jego partii w sądzie, powiedział: _ Nie podejmiemy kampanii na sali sądowej. Czy to cokolwiek zmienia? Nie. 95 inwestycji (wymienionych broszurze PO) nadal zostaje zakwestionowanych _.

Czytaj więcej o pozwie PO w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t155052.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pkw;chce;wyjasnien;od;po;chodzi;o;polske;w;budowie,76,0,895564.html) PKW donosi na PO. Materiały w prokuraturze Państwowa Komisja Wyborcza chce wyjaśnień na temat konferencji _ Polska w budowie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t137921.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pozew;wyborczy;przeciw;pis;duzy;potencjal;komicznosci,59,0,895547.html) PO pozywa PiS. "Duży potencjał komiczności" - _ Jeszcze dziś do sądu w trybie wyborczym trafi pozew przeciwko PiS _- powiedział szef kampanii wyborczej PO, Jacek Protasiewicz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t130696.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;o;pozwie;po;pokazali;slabosc;i;nerwowosc,54,0,896310.html) "PO pokazała słabość, nerwowość i bezradność" Kampanii wyborczej nie można prowadzić na sali sądowej - mówią politycy PiS.
Tagi: wybory 2011, po, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz