Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zmowa cenowa
15.07.2014 13:16

Zmowy cenowe. Gigantyczna kara dla producentów kiełbas

Urzędników o procederze powiadomił anonimowy informator. Jedenaście firm zgodziło się na współpracę z władzami i przyznało się do winy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lukasz Ostalski/REPORTER)

Ukaranych zostało 21 firm produkujących kiełbasy, w tym między innymi Nestle i Wiesenhof. Kary dosięgną także kolejnych 33 prywatnych przedsiębiorców - poinformował dzisiaj szef urzędu.

Jak wynika z danych zgromadzonych przez urząd, zmowa największych producentów kiełbas rozpoczęła się w 2003 r. Podnosili oni ceny i uzgadniali przedziały cenowe dla różnych produktów.

Urzędników o procederze powiadomił anonimowy informator. Jedenaście firm zgodziło się na współpracę z władzami i przyznało się do winy.

Szef niemieckiego urzędu antymonopolowego Andreas Mundt przyznał, że kary są wysokie, ale współmierne do tego, jak wiele firm było w sprawę uwikłanych, jak długo trwała zmowa i jak wysokie były zyski z procederu.

Czytaj więcej w Money.pl
Setki milionów euro kary dla producentów cukru Firmy będą musiały zapłacić niemal 300 milionów euro. To kara za zmowę cenową.
Gigantyczne kary dla browarów za zmowy Niemiecki Urząd Antymonopolowy nałożył na pięciu producentów piwa kary finansowe w łącznej wysokości 106,5 mln euro.
Zaskakujące dane z niemieckiej gospodarki Indeks Instytutu ZEW mierzący oczekiwania niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych co do wzrostu gospodarczego Niemiec spadł w lipcu do 27,1 z 29,8 punktu miesiąc wcześniej.
Tagi: zmowa cenowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz