Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protest lekarzy
11.01.2012 18:22

Zmiany w ustawie refundacyjnej. Kopacz trzyma kciuki za Arłukowicza

Ewa Kopacz uważa, że Bartosz Arłukowicz jest doskonale przygotowany do prowadzenia ministerstwa zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz uważa, że Bartosz Arłukowicz jest merytorycznie przygotowany do tego, by kierować resortem zdrowia. Jest samodzielny, zdeterminowany. Trzymam za niego kciuki i gwarantuję, że mu się uda - powiedziała była minister zdrowia.

Kopacz, którą Arłukowicz zastąpił na stanowisku ministra zdrowia, została na konferencji prasowej przed rozpoczęciem posiedzenia Sejmu zapytana przez jednego z dziennikarzy, czy czuje się odpowiedzialna za _ bałagan wynikający z tematu recept i leków refundowanych _ (to podczas urzędowania obecnej marszałek Sejmu w Ministerstwie Zdrowia powstał projekt ustawy refundacyjnej).

Odpowiadając na pytanie Kopacz zapewniła, że _ przez całe swoje życie zawodowe - kiedy pracowała jako lekarz, jako poseł w komisji zdrowia, ale też wtedy, kiedy przez ostatnie cztery lata pracowała w resorcie zdrowia - służyła polskim pacjentom _.

_ - I proszę mi wierzyć, znam znaczenie słowa "służba". Przez te ostatnie cztery lata, bardzo trudne lata, bo nikt nie powie, że to jest łatwy resort, podejmowałam bardzo trudne decyzje i dokonywałam wyborów. I nie jest to nic nadzwyczajnego, bo przed takimi samymi trudnymi decyzjami stał mój poprzednik, ale dzisiaj przed takimi samymi trudnymi wyzwaniami i decyzjami staje mój następca _ - podkreśliła Kopacz.

*Czytaj w Money.pl *

W ocenie marszałek Sejmu, Arłukowicz jest _ merytorycznie przygotowany, by poprowadzić resort zdrowia _. _ - Jest samodzielny, zdeterminowany, trzymam za niego kciuki i gwarantuję, że mu się uda _ - mówiła. _ - Robimy wszystko, aby podejmując te trudne decyzje nie szkodzić polskim pacjentom, ale by zadbać o ich interes _ - zapewniła Kopacz.

Na padające dalsze pytania w sprawie ustawy refundacyjnej odparła: _ Kiedy byłam ministrem zdrowia, spotykałam się z państwem i odpowiadałam na wszystkie trudne pytania - nie tylko na konferencjach prasowych, ale jak trzeba było spotykaliśmy się i poza konferencjami. Dzisiaj ministrem zdrowia jest Bartosz Arłukowicz i odpowie państwu na wszystkie szczegółowe pytania. Dokumenty są, oprze się na tym, co jest w resorcie _.

Do Sejmu trafił przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej. Przewiduje on usunięcie przepisów dotyczących karania lekarzy za niewłaściwe wypisywanie recept. Zgodnie z projektem z ustawy refundacyjnej usunięto ustęp 8 art. 48, który przewidywał, że jeśli lekarz błędnie wypisze receptę, będzie zobowiązany do zwrotu kwoty nienależnej refundacji wraz z odsetkami. Chodzi o przypadki wypisania recepty np. nieuzasadnionej względami medycznymi lub niezgodnej z listą leków refundowanych, a także niezgodnie z uprawnieniami. W środę prace nad projektem nowelizacji ustawy refundacyjnej rozpoczęła sejmowa Komisja Zdrowia.

_ - Wnioskiem moim, który przedstawiłam na Prezydium Sejmu i Konwencie Seniorów jest, abyśmy na tym posiedzeniu odbyli trzy czytania tej ustawy. W związku z tym głosowanie tej ustawy odbyłoby się w piątek, w bloku głosowań _ - zapowiedziała Kopacz.

więcej na temat służby zdrowia w Money.pl
Premier przyznaje się do błędu. I nadal chce karać Donald Tusk popiera restrykcje wobec lekarzy niewywiązujących się z obecnej ustawy.
Arłukowicz się ugiął, pokazuje papiery Minister zapowiedział, że zostanie uchylony artykuł 48 ustęp 8 ustawy refundacyjnej, mówiący o karaniu lekarzy.
Sondaż: Lekarze mają rację. Powinni ustapić W sporze o leki refundowane to nie rząd, ale lekarze mają rację - uważa większość badanych w sondażu SMG/KRC.
Tagi: protest lekarzy, Ewa Kopacz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz