Notowania

marek biernacki
06.05.2013 10:10

Zmiany w rządzie Tuska. Ministerstwo Sprawiedliwości obejmie Biernacki

Marek Biernacki jest jedną z czołowych postaci tej bardziej konserwatywnej części Platformy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Dziś na stanowisko ministra sprawiedliwości zostanie powołany Marek Biernacki. O zmianie ministra sprawiedliwości premier poinformował dokładnie tydzień temu.

Donald Tusk zapewniał, że powodem odwołania Jarosława Gowina nie były jego poglądy. Szalę przeważył tłumaczenia ministra w sprawie handlu zarodkami z in vitro.

- _ Jak państwo pamiętacie wziąłem, może bez szczególnego entuzjazmu, po raz kolejny na klatę wytłumaczenie ministra Gowina. Ono nie okazało się w pełni precyzyjne i to też miało znaczenie w tej definitywnej ocenie przydatności dla rządu ministra Gowina _ - powiedział premier.

Szef rządu podkreślał też, że Marek Biernacki prezentuje podobny do Gowina system wartości.

- _ Z Markiem Biernackim, można powiedzieć, że znamy się od zawsze. W różnych momentach polskiej historii i różnych sytuacjach byliśmy z reguły razem, choć różnimy się w kilku poglądach na świat. Marek Biernacki jest jedną z czołowych postaci tej bardziej konserwatywnej części Platformy _- dodał Tusk.

Marek Biernacki jest związany z Platformą Obywatelską od 2002 roku. Jest prawnikiem. Były poseł na Sejm III, V, VI i VII kadencji. W latach 1997-2001 był ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jerzego Buzka.

Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna nie musi walczyć z Tuskiem bo... _ Teraz Grzegorz może spokojnie powiedzieć, że kontrkandydat już jest _.
Gowin będzie kandydował na szefa PO? - _ Decyzję podjąłem już wiele miesięcy temu _- mówi były minister sprawiedliwości. Zobacz, jakie ma plany na przyszłość.
"Wyrok nie będzie powodem dymisji Gowina" _ Minister miał bardzo ambitne plany, a ja go wspierałem akurat w tej reformie i będę to pamiętał _.
Tagi: marek biernacki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz