Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w rządzie. Schetyna broni Sikorskiego

0
Podziel się:

To zły moment na zmianę szefa polskiej dyplomacji, m.in. dlatego, że na wschodzie jest bardzo trudna sytuacja międzynarodowa - ocenił Grzegorz Schetyna.

Zmiany w rządzie. Schetyna broni Sikorskiego
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)

To zły moment na zmianę szefa polskiej dyplomacji, m.in. dlatego, że na wschodzie jest bardzo trudna sytuacja międzynarodowa - ocenił szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Wyraził też nadzieję, że nowe polityczne rozdanie w rządzie obejmie wszystkie środowiska w PO.

_ - To zły moment na zmianę szefa polskiej dyplomacji, bo na Wschodzie jest bardzo trudna sytuacja międzynarodowa. Sikorski intensywnie pracuje, ma bardzo poważną pozycję na arenie międzynarodowej, ważne jest, żeby w sposób skuteczny dalej prowadził, pilnował interesów Polski za granicą _ - powiedział Schetyna pytany w środę przez dziennikarzy o medialne doniesienia, według których Sikorski miałby stracić fotel szefa MSZ i zostać marszałkiem Sejmu, w miejsce Ewy Kopacz.

Pytany, czy wejdzie do nowego rządu, Schetyna odpowiedział: _ Zobaczymy, na razie prowadzę komisję spraw zagranicznych i tym się zajmuję _. Przyznał jednocześnie, że Kopacz nie konsultowała się nim w sprawie nowych ministrów.

_ - Wszystko na to wskazuje, że Ewa Kopacz otrzyma misję tworzenia nowego rządu, to otwiera wszystkie procedury i scenariusze. Wszystko ma swoje tempo, przyszły tydzień przyniesie więcej informacji _ - powiedział Schetyna.

Pytany, co się stanie, jeśli związani z nim politycy nie otrzymają żadnych propozycji, Schetyna powiedział: _ Trzeba być nastawionym optymistycznie, liczyć na to, że nowe, polityczne rozdanie będzie obejmować wszystkie środowiska Platformy Obywatelskiej, co było największą wartością PO; to że pracowaliśmy zespołem, przynosiło największy efekt _.

Dopytywany, czy zmiany w rządzie powinny być głębokie, Schetyna powiedział: _ To rzeczywiście trudny czas, żeby pisać nowy scenariusz, nowy program dla rządu, ponieważ jest tylko rok do wyborów. Ważne, żeby podejmować wyzwania, ale trudno jest teraz pisać nowy program dla rządu, a od tego jest uzależniona skala zmian _.

Schetyna kolejny raz opowiedział się też za szybkimi wyborami na przewodniczącego PO. Zadeklarował ponownie, że wystartuje w takich wyborach._ - Ze względów technicznych, ale też strategicznych i politycznych, ważne jest, żeby szef PO miał wsparcie całej partii. Taka debata w Platformie ożywiłaby dyskusję w partii m.in. o programie, nowym początku dla PO na następne lata. Kiedy wybory zostaną ogłoszone, będę do dyspozycji _ - zadeklarował polityk PO.

Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna za Bieńkowską? "To dobry kandydat" - _ Byłby dobrym kandydatem na ministra infrastruktury i rozwoju regionalnego w nowym rządzie Ewy Kopacz - uważa Rafał Grupiński, szef klubu Platformy Obywatelskiej. _
Kiedy poznamy nowego marszałka Sejmu? - _ Głosowanie nastąpi prawdopodobnie na początku dodatkowego posiedzenia Sejmu, kiedy to nowa premier Ewa Kopacz wygłosi expose _- powiedział wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk.
Tusk z Komorowskim mówili tylko o szczycie Prezydent i premier rozmawiali przez około godzinę w środę wieczorem w Belwederze. W czwartek rano prezydent poleciał do Walii na szczyt Sojuszu.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)