Notowania

Przejdź na
zmiany w rządzie
14.02.2013 13:54

Zmiany w rządzie. Premier szykuje ich kilka

- W związku z planowanym odejściem szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego przewiduję zmiany w rządzie. Poinformuję o nich na posiedzeniu Rady Ministrów w środę - zapowiedział premier Donald Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

*- _ W związku z planowanym odejściem szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego przewiduję zmiany w rządzie. Poinformuję o nich na posiedzeniu Rady Ministrów w środę __ __ _- zapowiedział premier Donald Tusk. *

_ W środę odbędzie się posiedzenie Rady Ministrów i tam poinformuję ministrów, a następnie państwa, o zmianach w rządzie - bo ich będzie więcej - w związku z odejściem pana ministra Arabskiego _ - powiedział premier.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Arabski ma zostać ambasadorem RP w Hiszpanii.

Tusk był też pytany nowego szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. _ Gdy będę miał informację, to ją przekażę. Jak wiecie, ja nie lubię o służbach rozmawiać, kiedy nie ma jakiejś ewidentnej potrzeby _ - powiedział Tusk.

Przy okazji wywiązała się wymiana zdań na temat ewentualnej kandydatury rzecznika rządu Pawła Grasia na szefa ABW. Sam Graś wtrącił, że dziennikarz, który zadał pytanie w tej sprawie, zauważył na jego biurku książkę o kontrwywiadzie, którą czytał. - _ I na tej podstawie wysnuł wniosek, że być może przygotowuję się do objęcia tej zaszczytnej funkcji _ - żartował Graś.

Zareagował na to premier: _ Ja wczoraj czytałem taką dużą informację o konklawe, ale też się nie wybieram _.

W połowie stycznia szef ABW gen. Krzysztof Bondaryk zrezygnował z tej funkcji, bo - jak ujawniał wtedy premier - nie zgadzał się na zapowiadany kierunek zmian w służbach specjalnych. Premier od zeszłego roku mówi o potrzebie reformy systemu polskich służb specjalnych tak, by były one bardziej wyspecjalizowane; chodzi np. o to, by ABW koncentrowała się na wyprzedzającym informowaniu o zagrożeniach oraz zwalczaniu najważniejszej części przestępczości gospodarczej i terrorystycznej. Obecnie obowiązki szefa ABW pełni płk Dariusz Łuczak, który wcześniej by zastępcą Bondaryka.

Czytaj więcej w Money.pl
Tego Tusk się nie wyprze. Siedem grzechów głównych rządu Money.pl podpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu, jak uzasadnić wniosek o wotum nieufności.
Jest ratunek dla Platformy. I wcale nie chodzi o pieniądze z Unii O zbliżającej się szansie dla PO pisze Andrzej Zwoliński.
Ma nadzieję, że opozycja przeprosi za bzdury _ Mam nadzieję, że opozycja pogratuluje premierowi, pogratuluje Polsce _.
Tagi: zmiany w rządzie, premier, rząd, zmiany, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz