Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w rządzie PO-PSL. Tusk: To nie jest czas

0
Podziel się:

Szef PSL Janusz Piechociński zapowiedział wczoraj, że chce zaproponować likwidację resortów.

Zmiany w rządzie PO-PSL. Tusk: To nie jest czas
(Reporter)

- _ To nie jest czas na robienie rewolucji strukturalnych w rządzie _ - tak premier Donald Tusk skomentował propozycje wicepremiera Janusza Piechocińskiego dotyczące likwidacji niektórych resortów. Jak dodał Piechociński nie przedstawiał tych pomysłów w dyskusji koalicyjnej.

_ - Widać wyraźnie, że to nie jest dzisiaj czas, żeby robić takie rewolucje strukturalne w rządzie. Nie miałem wrażenia, żeby Piechociński, bo przecież uczestniczył w pracach Rady Ministrów, był jakoś szczególnie przywiązany do tych poglądów. Nie jest to propozycja, którą przedstawia na Radzie Ministrów, czy w ramach dyskusji koalicyjnych _ - powiedział Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Jak dodał, jest to raczej pogląd Piechocińskiego _ na temat tego, że dobrze byłoby, gdyby, a nie inicjatywa polityczna . _

_ - Nie podzielam emocji, które wywołały propozycje, czy raczej wypowiedź Piechocińskiego, bo słowo propozycja jest trochę na wyrost, o tym, jak wyobrażałby sobie ewentualne przekształcenia rządu. W tym sensie nie rozumiem tych emocji, bo o tym rozmawialiśmy (z szefem PSL - PAP), ja także prezentowałem - dość bliskie jego wypowiedzi - poglądy na temat potrzeby wyszczególnienia ministerstwa energetyki _ - powiedział szef rządu.

W czwartek szef PSL powiedział PAP, że chce zaproponować PO rozważenie zmiany struktury rządu poprzez likwidację resortów: administracji i cyfryzacji, skarbu, sportu i turystyki, a także stworzenie resortu energii i środowiska oraz przywrócenie MSWiA.

Piechociński postuluje też przesunięcie pionu zajmującego się turystyką do resortu gospodarki. Jego zdaniem spółki strategiczne powinny podlegać kancelarii premiera, a pozostała część spółek resortowi gospodarki. - Co do sportu _ mógłby być tak, jak w większości krajów albo z edukacją albo ze szkolnictwem wyższym _ - zaproponował.

Czytaj więcej w Money.pl
Piechociński wicepremierem bez teki? "Zmienia układ" Szef klubu PO komentuje decyzję o wejściu prezesa PSL w skład gabinetu Tuska.
Wicepremier odwołany. Jest oficjalna decyzja Prezydent Bronisław Komorowski odwołał wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka ze składu rządu.
Premier wylicza, kto poprze zmiany w OFE Według premiera, reformę Otwartych Funduszy Emerytalnych na pewno poprze koalicja rządowa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)