Notowania

zmiany w rządzie
22.02.2013 10:46

Zmiany w rządzie. Odwołują serketarz stanu

Donald Tusk wcześniej uzasadniał, że sprawa nie została rozstrzygnięta, bo sekretarz stanu jest chora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wicepremier Janusz Piechociński (PSL) powiedział, że jego współpracownik Tomasz Jędrzejczak od przyszłego tygodnia rozpocznie pracę na stanowisku sekretarza stanu w Kancelarii Premiera. Piechociński dodał, że premier konsultował z PSL zmiany w rządzie.

Funkcję sekretarza stanu w KPRM pełni wciąż Ewa Kierzkowska (PSL, na zdj.), choć - jak przypomniał Piechociński - wniosek o jej odwołanie został złożony w grudniu ubiegłego roku. Wicepremier zastrzegł jednak: _ my nie napieramy i się nie spieszymy _.

_ - Dzisiaj następca Ewy Kierzkowskiej jest już w Kancelarii Premiera i od poniedziałku podejmie pracę _ - powiedział Piechociński. Dodał, że chodzi o jego współpracownika Tomasza Jędrzejczaka. Dopytywany, na jakim stanowisku, wicepremier odparł: _ sekretarza stanu w Kancelarii Premiera _.

Na uwagę, że Kierzkowska wciąż jednak nie została odwołana, szef PSL odpowiedział: _ jeżeli pan premier podtrzymuje swoją ocenę, że w czasie choroby nikogo nie odwołuje, to zrobi to po chorobie _. Donald Tusk pytany na konferencji prasowej uzasadniał, że sprawa nie została jeszcze rozstrzygnięta, bo Kierzkowska jest chora.

W ubiegłej kadencji Sejmu Kierzkowska była wicemarszałkiem Sejmu. W ostatnich wyborach nie zdobyła mandatu poselskiego z list PSL, w listopadzie 2011 r. premier Donald Tusk powołał ją na stanowisko sekretarza stanu w swej kancelarii.

W listopadzie ubiegłego roku na kongresie PSL, na którym Waldemar Pawlak stracił funkcje prezesa ludowców, Kierzkowska krytycznie skomentowała zwycięstwo Piechocińskiego. _ Nie podoba mi się ten wybór. Jest mi przykro z tego powodu, że nie potrafimy docenić tych, którzy naprawdę pracują bardzo rzetelnie na silną pozycję PSL - oceniła. Po wyborze Kierzkowska nie podała też ręki nowemu prezesowi partii. _

_ Sam Piechociński twierdził, że wnioskując o odwołanie Kierzkowskiej, nie kierował się tym, że nie popierała go w wyborach prezesa PSL, ale tym, że nie widział, aby jako sekretarz stanu w KPRM była aktywna w kontaktach z klubem parlamentarnym. _

Piechociński zapewnił ponadto, że premier Donald Tusk konsultował z PSL zmiany w rządzie, które ogłosił w środę_ . _Inaczej być nie mogło - powiedział wicepremier.

Pytany, jak PSL - w kontekście sporów na linii PSL - resort finansów m.in. na tle reguły wydatkowej dla samorządów, która ogranicza możliwości zadłużania się władz lokalnych - ocenia fakt, że minister finansów Jacek Rostowski został wicepremierem, odpowiedział: _ Zawsze są zatargi między ministrami gospodarki, ministrami budżetowymi a ministrem finansów, bez względu na to, czy jest w randze wicepremiera, czy tylko w randze ministra _.

_ Ta koalicja funkcjonuje, nie jest koalicją trzech: Tusk-Rostowski-Piechociński, jest koalicją dwóch: PO-PSL i rozstrzygnięcia polityczne, także dotykające polityki fiskalnej, budżetowej i gospodarczej na szczeblu politycznym podejmowane są w koegzystencji, uzgodnieniu między PO i PSL _ - powiedział wicepremier.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk wreszcie będzie musiał ujawnić prawdę O tym, że w końcu opadnie kolejna zasłona dymna rządu, pisze Andrzej Zwoliński.
"Odwołanie ministrów nie naprawi ich błędów" Jak wynika z badań, urzędujący obecnie gabinet pracuje poniżej oczekiwań wyborców.
Odchodzi z partii. "To akt desperacji" Polityk, który jest obecnie szefem Krajowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych, został zatrzymany przez policję w styczniu za przekroczenie prędkości.
Tagi: zmiany w rządzie, ewa kierzkowska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz