Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w rządzie. Kolejny krok to zmiany wojewodów?

0
Podziel się:

Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji, zapowiedział przegląd szefów regionów.

Zmiany w rządzie. Kolejny krok to zmiany wojewodów?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wraz z dymisją rządu wszyscy wojewodowie podali się do dymisji. Minister Halicki zapowiadał, że na spokojnie, wraz z premier Ewą Kopacz, przeanalizuje ich dorobek.

Andrzej Halicki mówił, że wojewodowie są reprezentantami całego rządu w terenie. Dlatego będzie chciał podnieść poziom współpracy z nimi na tym poziomie. Minister nie chciał się natomiast wypowiadać na temat tego kto pozostanie na swoim stanowisku.

W swoim resorcie minister Halicki będzie chciał też zwiększyć dostęp szerokopasmowego internetu. Gość Sygnałów już poprosił o mapę obszarów, gdzie takiego dostępu nie ma.

Choć operatorzy w niektórych miejscach nie dostarczają tej usługi z powodu nieopłacalności, to minister Halicki uważa, że _ kalkulacja ekonomiczna _ nie powinna być tutaj jedynym kryterium.

W opinii polityka, w najbliższym roku jego urzędowania pod tym względem Polska powinna stać się największym placem budowy. Andrzej Halicki zastąpił na stanowisku ministra Rafała Trzaskowskiego. Dziś w radiowej Jedynce zapowiedział konsultację z poprzednikiem.

Czytaj więcej w Money.pl
Polski Sejm czekają bardzo duże zmiany Konieczny jest nie tylko wybór nowego marszałka Sejmu, ale też wicemarszałka Izby i szefów dwóch komisji sejmowych.
Niemieckie media krytycznie oceniają Kopacz Frankfurter Allgemeine Zeitung zwrócił szczególną uwagę na wypowiedź prezydenta Bronisława Komorowskiego na temat euro.
Miller: Nowy rząd to zmiana ustrojowa - _ To zmiana ustrojowa _ - ocenia szef SLD.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)