Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rekonstrukcja rządu
13.05.2011 19:25

Zmiany w rządzie. Jest nowa wiceminister

Joanna Maćkowiak - Pandera została nowym wiceministrem środowiska. Będzie odpowiedzialna za prowadzenie polskiej prezydencji w obszarze ochrony środowiska i klimatu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*Joanna Maćkowiak - Pandera została nowym wiceministrem środowiska. Będzie odpowiedzialna za prowadzenie polskiej prezydencji w obszarze ochrony środowiska i klimatu - poinformowała rzecznik resortu Magdalena Sikorska. *

Nominacja Joanny Maćkowiak-Pandery na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska wypełnia wakat na tym stanowisku. W resorcie na kierowniczych stanowiskach pracowało dotąd pięć osób - oprócz kierującego ministerstwem prof. Andrzeja Kraszewskiego, był też sekretarz stanu Stanisław Gawłowski, oraz trzech podsekretarzy: Bernard Błaszczyk, Henryk Jacek Jezierski, Główny Geolog Kraju oraz Janusz Zaleski, Główny Konserwator Przyrody.

Nowa wiceminister jest międzynarodowym ekspertem ochrony środowiska. Była dyrektorem gabinetu politycznego prof. Macieja Nowickiego, ministra środowiska w latach 2007-2010. Od lutego tego roku sprawowała funkcję pełnomocnika do spraw europejskich w Ministerstwie Środowiska. Odpowiadała m.in. za strategię polityczną, opracowanie priorytetów polskiego przewodnictwa w Radzie UE w zakresie ochrony środowiska i koordynację prac ekspertów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t138154.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/ekonomisci;ocenili;rostowskiego;minister;na;troje;z;plusem,209,0,818129.html) Ekonomiści ocenili Rostowskiego: Minister na tróję z plusem Najsłabszą notę szef resortu finansów dostał za zmiany w OFE. Najlepiej radził sobie z kryzysem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t90135.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;swoje;a;rostowski;swoje,141,0,789645.html) Tusk swoje, a Rostowski swoje Zdaniem ministra, Polska zlikwiduje nadmierny deficyt do 2012 roku. Wcześniej premier powiedział, że to się nie uda.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t134549.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/minister;musial;odejsc;przyjal;darowizne,170,0,789418.html) Minister musiał odejść. Przyjął darowiznę Szef MZS Japonii podał się do dymisji z powodu przyjęcia równowartości 600 dolarów.
Tagi: rekonstrukcja rządu, rząd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz