Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w rządzie. Janusz Piechociński porozmawia z prezydentem

0
Podziel się:

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego powiedział, że bez względu na to, kto zostanie premierem, ludowcy nie chcą wymieniać swoich ministrów.

Zmiany w rządzie. Janusz Piechociński porozmawia z prezydentem
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego powiedział, że w poniedziałek został zaproszony przez Bronisława Komorowskiego na konsultacje ws. kandydatury na nowego premiera. Dodał, że bez względu na to, kto nim zostanie, ludowcy nie chcą wymieniać swoich ministrów.

Pytany o ocenę popartej wczoraj przez zarząd PO kandydatury marszałek Sejmu Ewy Kopacz, szef PSL odmówił komentarza. - _ Zostałem zaproszony na konsultacje. Po nich przedstawię swoją ocenę _ - dodał.

Zaznaczył, że w mediach jest sporo spekulacji, plotek na temat rzekomego rozdźwięku między prezydentem i premierem w ocenie Kopacz, jako kandydatki na szefa rządu. - _ Poważni politycy nie powinni ulegać emocjom _ - dodał.

Pytany, czy przy okazji zmian w rządzie może dojść do wymiany ministrów PSL, odpowiedział, że bez względu na to, kto zostanie premierem, ludowcy będą rekomendowali, by ich ministrowie - rolnictwa Marek Sawicki i pracy Władysław Kosiniak-Kamysz - pozostali na swoich stanowiskach.

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że premier złoży dymisję prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Jak dodała, Tusk czeka na powrót Komorowskiego ze szczytu NATO w Newport (dwudniowy szczyt kończy się jutro). Ostateczną decyzję ws. desygnowania nowego premiera podejmie Komorowski. Kopacz ma też przejąć władzę w partii po rezygnacji premiera Tuska.

Prezydent, pytany o rekomendację zarządu PO ws. kandydatury Kopacz powiedział, że ta decyzja nie jest dla niego wiążąca. _ - Prezydent jest w tym zakresie zupełnie nieskrępowany, decyduje o tym konstytucja _ - podkreślił. Zmiana na stanowisku premiera jest konieczna po wyborze Tuska na szefa Rady Europejskiej. Urząd ma objąć 1 grudnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk z Komorowskim mówili tylko o szczycie Prezydent i premier rozmawiali przez około godzinę w środę wieczorem w Belwederze. W czwartek rano prezydent poleciał do Walii na szczyt Sojuszu.
Kopacz premierem, dymisja Tuska w przyszłym tygodniu? Marszałek Sejmu jest kandydatką PO na nowego premiera - wsparcia w tej sprawie udzielił jej wczoraj zarząd partii.
Tusk w Brukseli, zmiany w Polsce "całościowe" Premier tylko do 1 grudnia będzie szefem PO. - _ Zmiany będą całościowe _.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)