Notowania

kwiatkowski
29.11.2012 09:40

Zmiany w prokuraturze. Trzeba wzmocnić nadzór

Zobacz, jakie zmiany proponuje były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

- _ Nadzór służbowy nad pracą prokuratorów musi być wzmocniony _ - mówi Krzysztof Kwiatkowski. Poseł PO i były minister sprawiedliwości komentował w radiowej Jedynce przyjęcie przez premiera sprawozdania prokuratora generalnego z działalności za 2011 rok.

Krzysztof Kwiatkowski podkreślił, że nie jest zadowolony z działalności prokuratury. Tu, według niego, trzeba zmian zarówno w procedurze karnej jak i jej strukturze i nadzorze.

Poseł zaznaczył, że należy wzmocnić rolę prokuratury jako oskarżyciela publicznego, włączyć prokuraturę wojskową do powszechnej i wzmocnić nadzór służbowy nad pracą prokuratorów liniowych.

Podkreślił, że wielomiesięczne oczekiwanie na przyjęcie sprawozdania przez premiera wynikało między innymi z uzupełnienia dokumentu o informacje dotyczące parabanków. Krzysztof Kwiatkowski dodał, że kwestia terminu przyjęcia sprawozdania powinna zostać uregulowana. Podobnie mogłoby się stać z określeniem terminu jego złożenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Amber Gold. Nieprawidłowości przy przetargu? Gdańska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przetargu na dworek kupiony przez właścicieli Amber Gold.
Groził dziennikarzom. Prokuratura sprawdza Stołeczna prokuratura sprawdza, czy wszcząć śledztwo o publicznie nawoływanie do popełnienia zbrodni przez autora filmów dokumentalnych Grzegorza Brauna.
Dementują informacje o zamianie ciał ofiar Naczelna Prokuratura Wojskowa zaprzeczyła, by w wyniku ostatnich ekshumacji wykryto pomyłkę polegającą na zamianie ciała więcej niż dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej.
Tagi: kwiatkowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz