Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zmiany w policji
06.06.2012 14:23

Zmiany w policji. PiS protestuje przeciw likwidacji posterunków

Rząd pozwala na masową likwidację posterunków policji - uważają posłowie PiS. Ich zdaniem zagraża to bezpieczeństwu Polaków, także podczas Euro 2012. Nie ma kompleksowego planu likwidacji posterunków policji w Polsce - odpowiada MSW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Rząd pozwala na masową likwidację posterunków policji - uważają posłowie PiS. Ich zdaniem zagraża to bezpieczeństwu Polaków, także podczas Euro 2012. Nie ma kompleksowego planu likwidacji posterunków policji w Polsce - odpowiada MSW. *

_ - Wciąż likwidowane są posterunki policji. W latach 2009-2012 spośród 800 posterunków, które funkcjonowały w Polsce zlikwidowano już 102 i trwają przygotowania do likwidacji kolejnych i to w dużej liczbie. To szaleńczy proces, który osłabia nasze bezpieczeństwo _ - podkreślił w środę podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł PiS Jarosław Zieliński.

Jak dodał, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych twierdzi, że nie chce systemowo likwidować posterunków policji, a _ jednocześnie komendanci powiatowi i wojewódzcy te przygotowania czynią i je likwidują _.

_ - Jeżeli chodzi o Euro 2012 wciąż nie mamy odpowiedzi na pytanie, kto personalnie odpowiada za bezpieczeństwo podczas turnieju. To oznacza, że odpowiada premier, który powinien wyznaczyć koordynatora _ - uważa Zieliński.

Według polityka PiS likwidacja posterunków podczas Euro 2012 spowoduje, że wiele miejsc, przez które będą przejeżdżać kibice, szczególnie w mniejszych miejscowościach, nie będzie odpowiednio zabezpieczonych.

Rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak powiedziała PAP, że _ nie ma żadnego kompleksowego planu likwidacji posterunków policji w Polsce _. - _ Mówienie o tym w kontekście bezpieczeństwa Euro 2012 jest, naszym zdaniem, nieporozumieniem _ - podkreśliła.

Jak dodała decyzje związane z reorganizacją czy np. łączeniem niektórych posterunków w przeszłości i ewentualnie w przyszłości, mają na celu zwiększenie liczby policjantów tam, gdzie są najbardziej potrzebni, i poprawę bezpieczeństwa. Dodała, że nie ma planu zwalniania funkcjonariuszy.

Kwestie policyjnych posterunków to jeden z tematów środowego posiedzenia komisji administracji i spraw wewnętrznych.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS już wie, że Euro 2012 to porażka Polski Mariusz Błaszczak: _ Rząd nie zadbał nawet o bezpieczeństwo kibiców _.
Związkowcy u prezydenta. Rząd ich oszukał? Związkowcy chcą przekonać prezydenta, że ustawa, która czeka na jego podpis, nie jest tym dokumentem, który akceptowali podczas konsultacji społecznych.
Wojsko na Euro 2012. Ujawniają zadania Ponad trzy tysiące żołnierzy, będzie wspierać służby podległe MSW w czasie rozgrywek piłkarskich.
Tagi: zmiany w policji, jarosław zieliński, pis, policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz