Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
27.11.2013 15:25

Zmiany w PiS. Kto zostanie nowym rzecznikiem

Jarosław Kaczyński podkreślił, że roszady na stanowiskach mają być tymczasowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)
Na zdj. Andrzej Duda

Poseł Andrzej Duda został wybrany nowym rzecznikiem PiS, zastąpił Adama Hofmana. Taką decyzję podjął dzisiaj Komitet Polityczny. Stworzone zostało również stanowisko wicerzecznika partii. Objął ma je Marcin Mastalerek.

[Aktualizacja 17:07]

Komitet zdecydował również, że osobą odpowiedzialną za koordynację wystąpień medialnych parlamentarzystów będzie poseł Maciej Łopiński._ - Powstał triumwirat, który ma działać do czasu oczyszczenia z zarzutów Adama Hofmana. Duda jest sprawny medialnie, ale nie zawsze jest w Warszawie, mógłby nie zapanować nad wszystkim, stąd pomysł powołania dynamicznego wicerzecznika, a także osoby od spraw technicznych _ - tłumaczył plany PiS polityk z kierownictwa tej partii.

Andrzej Duda jest posłem z okręgu krakowskiego. Był wiceministrem sprawiedliwości i podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Marcin Mastalerek jest szefem łódzkich struktur PiS i szefem partyjnej młodzieżówki. Od soboty zasiada w Komitecie Politycznym. Łopiński został wybrany do Sejmu z okręgu gdańskiego. Stał na czele gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wcześniej odpowiadał za politykę medialną w Kancelarii Prezydenta.

Prezes partii Jarosław Kaczyński podkreślił przedwczoraj, że wyznaczenie rzecznika będzie tymczasowe. Wyraził wiarę, że Adam Hofman powróci na to stanowisko. Hofman poinformował w zeszłym tygodniu, że zawiesza członkostwo w PiS i klubie partii do czasu wyjaśnienia sprawy swego oświadczenia majątkowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Kto pożyczał Hofmanowi pieniądze? O nieprawidłowościach w oświadczeniach majątkowych posła PiS Adama Hofmana zawiadomiło prokuraturę Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Kto zastąpi Adama Hofmana w PiS? Są typy - _ Chciałbym podkreślić, że wyznaczenie rzecznika będzie miało charakter tymczasowy _ - podkreśla Jarosław Kaczyński.
Kierownictwo PiS dyscyplinuje posłów. Na wyjazdach kulturalnie Za niezastosowanie się do uchwały władz partii grozi zakaz kandydowania w kolejnych wyborach z list tej partii.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz