Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany w partnerstwie publiczno-prywatnym. Można zgłaszać uwagi

0
Podziel się:

Dokument skierowano do uzgodnień oraz konsultacji publicznych.

Zmiany w partnerstwie publiczno-prywatnym. Można zgłaszać uwagi
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jak podało ministerstwo na swojej stronie internetowej, projekt zawiera propozycje, których głównym celem jest rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego. Polegają one na wprowadzeniu możliwości utworzenia przez wybranego wykonawcę spółki zależnej, odpowiedzialnej za wykonanie inwestycji, po wyborze jego oferty jako najkorzystniejszej.

Dokument skierowano do uzgodnień oraz konsultacji publicznych. Uwagi można zgłaszać do 15 września br.

Ponadto nowe przepisy miałyby m.in. ułatwić zawieranie z wybranym wykonawcą umowy na dłużej niż 4 lata, znieść limity wysokości zabezpieczenia, czy dać jednostkom samorządu terytorialnego uprawnienia do udzielania wykonawcy dotacji celowych na realizację inwestycji i związane z wykonaniem umowy PPP usługi.

W projekcie znalazł się też zapis mówiący o tym, że wydatki jednostek samorządu terytorialnego ponoszone na podstawie umowy o PPP w części, w jakiej przeznaczone są na _ finansowanie wytworzenia, nabycia lub ulepszenia środków trwałych, nabycia wartości niematerialnych i prawnych lub współudział w kosztach wytworzenia środków trwałych, są wydatkami majątkowymi _.

Czytaj więcej w Money.pl
Porozumienie w sprawie elektrowni Czeczott podpisane Decyzja o budowie elektrowni Czeczott w Woli budziła wiele emocji i kontrowersji, jednak udało się wypracować kompromis. W dniu wczorajszym Kompania Węglowa S.A. oraz Mitsui&Co. podpisały porozumienie dotyczące budowy elektrowni. Podpisanie umowy odbyło się 23 lipca 2014 roku, w uroczystości udział wzięli wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, Ambasador Japonii Makoto Yamanaka, przedstawiciele firmy Mitsui&Co ...
Atomowe wyzwania dla polskiego rządu Czego możemy się nauczyć od Brytyjczyków i Francuzów gdy będziemy rozwijać energetykę atomową. Polska Grupa Energetyczna zakończyła 8 lipca jeden z najdłuższych przetargów w dziejach III RP i wybrała inżyniera kontraktu, który doradzi PGE przy budowie pierwszej polskiej elektrowni atomowej. Został nim brytyjski AMEC. W przyszłym roku, jak zapowiada Jacek Cichosz, prezes jądrowej spółki PGE, ...
Duże straty w górnictwie - ponad pół mld zł Sytuacja na rynkach światowych nie sprzyja polskim producentom węgla - w 2014 indeksy węglowe na świecie spadają z uwagi na dużą podaż surowca na światowych rynkach.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)