Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w MSW. Wiceminister Marcin Jabłoński odchodzi z resortu

0
Podziel się:

Marcin Jabłoński złożył rezygnację i w piątek odejdzie z resortu.

Zmiany w MSW. Wiceminister Marcin Jabłoński odchodzi z resortu
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Odpowiedzialny za policję wiceminister spraw wewnętrznych Marcin Jabłoński złożył rezygnację i w piątek odejdzie z resortu - powiedział w p.o. rzecznika MSW Paweł Majcher. Następcą Jabłońskiego ma zostać Grzegorz Karpiński, do tej pory wiceminister sportu.

- _ Wiceminister Jabłoński kilka dni temu rzeczywiście złożył rezygnację z dniem 24 stycznia z przyczyn osobistych. Minister Bartłomiej Sienkiewicz tę dymisję przyjął _ - powiedział Majcher, potwierdzając doniesienia _ Dziennika Gazety Prawnej _.

_ DGP _ podał, że nowym wiceministrem zostanie Grzegorz Karpiński. Również źródło PAP w MSW nieoficjalnie potwierdziło tę informację.

Jabłoński wiceszefem MSW został w kwietniu 2013 r., miesiąc po objęciu resortu przez Sienkiewicza. Odpowiadał m.in. za bezpieczeństwo i porządek publiczny, także za nadzór nad policją oraz BOR. Wcześniej, od grudnia 2011 r. był wojewodą lubuskim, a w latach 2008-2010 pełnił funkcję marszałka tego województwa. W przeszłości był wicewojewodą gorzowskim i pierwszym wicewojewodą nowo utworzonego woj. lubuskiego. W latach 2006-2007 pełnił funkcję wiceburmistrza Słubic.

Ukończył filologię germańską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu oraz studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończył studia Master of Business Administration.

38-letni Karpiński został sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki w grudniu 2011 r. Wcześniej przez cztery lata był posłem PO z okręgu toruńskiego, zasiadał m.in. w komisji śledczej ds. zbadania prawidłowości działań organów państwowych w sprawie uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika oraz komisji ds. służb specjalnych. Kandydował w wyborach w 2011 r., ale nie zdobył mandatu.

W przeszłości był też m.in. radnym miejskim w Toruniu. Jest prawnikiem, ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Sienkiewicz: Policja nie zdążyła z reakcją W dwóch miejscach oddalonych od trasy "Marszu Niepodległości", przy skłocie i na pl. Zbawiciela, ewidentnie reakcja była spóźniona. Ocenił minister.
Policja szykuje się na wyjście Trynkiewicza Pedofil już 11 lutego może opuścić zakład karny.
ABW i policja będą działać z wojskiem, gdy... Porozumienie o współdziałaniu na miejscu możliwego zamachu terrorystycznego podpisali szefowie: ABW, policji, straży granicznej, żandarmerii wojskowej i straży pożarnej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)