Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w mandatach na Białorusi. Surowe kary dla kierowców

0
Podziel się:

Teraz na Białorusi za przekroczenie prędkości w granicach od 20 do 30 kilometrów kara wyniesie 300 tysięcy rubli, czyli 90 złotych. Dotychczas mandat był dwa razy mniejszy.

Zmiany w mandatach na Białorusi. Surowe kary dla kierowców
(gudmd.haralds/Flickr)
bEUfccPV

Na Białorusi od dziś nowe bardziej surowe kary za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Nowością jest rozróżnienie zasad rejestracji przekroczenia prędkości przez fotoradary i samych milicjantów z drogówki.

Teraz za przekroczenie prędkości w granicach od 20 do 30 kilometrów na godzinę przy rejestracji tego faktu przez fotoradar kara wyniesie 300 tysięcy rubli, czyli 90 złotych. Dotychczas mandat był dwa razy mniejszy. Jednak jeśli to samo przewinienie zauważy milicjant to możliwy jest zarówno mniejszy wymiar kary jak i wyższy.

Co ciekawe mandaty wypisywane za przewinienia wykryte przez fotoradary nie będą sumowane. Czyli za to samo naruszenie prędkości będzie automatycznie obowiązywać taki sam mandat. Natomiast jeśli milicjant zatrzyma kierowcę powtórnie w ciągu roku na znacznym przekroczeniu prędkości to nie tylko zapłaci on wyższy mandat, ale też na pewien okres może być pozbawiony prawa jazdy.

bEUfccPX
Czytaj więcej w Money.pl
Wielka Brytania chce zwiększyć kary dla hakerów komputerowych Rząd Wielkiej Brytanii chce aby najwyższą karą dla hakerów, którzy spowodują "katastroficzne w skutkach" szkody było dożywocie. Królowa Elżbieta II w swojej wczorajszej przemowie zaproponowała nowelizację przepisów z 1990 roku.
Za co dostaniemy najwyższy mandat? Być może już wkrótce się to zmieni, ale zanim wspomniane jakiś czas temu zmiany wejdą w życie warto...
Dostała mandat za jazdę w Google Glass Cecilia Abadie przejdzie do historii jako pierwszy użytkownik Google Glass, który został ukarany mandatem za korzystanie z urządzenia.
bEUfccQy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)