Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w egipcie
01.09.2013 21:21

Zmiany w konstytucji Egiptu. Islamiści proponują zmiany

Tymczasowy prezydent Egiptu Adli Mansur powołał 50-osobową komisję, której zadaniem będzie dokonanie przeglądu proponowanych zmian w opracowanej przez islamistów konstytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flyvancity/CC/Flickr)

Komisja jest zdominowana przez świeckich polityków i osobistości życia publicznego.

Rzecznik prezydenta Ihab Badawi poinformował dzisiaj, że komisja zbierze się 8 września, by przedyskutować zmiany w ustawie zasadniczej, zaproponowane przez sędziów. Konstytucja została uchwalona pod rządami wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego. Wywołała wiele protestów, głównie w kołach świeckich, które twierdziły, że ogranicza swobody i prawa.

Konstytucja została zawieszona, gdy wojsko obaliło Mursiego 3 lipca, po wielkich demonstracjach, których uczestnicy domagali się jego ustąpienia.

Zgodnie z popieranym przez armię harmonogramem zmiany konstytucji będą przedmiotem referendum, które powinno zostać przeprowadzone w ciągu dwóch miesięcy. Na początku przyszłego roku mają się odbyć wybory parlamentarne i prezydenckie.

Czytaj więcej w Money.pl
Islamiści zastrzelili policjantów, są inne ofiary Według władz, ponad 50 osób odniosło obrażenia, a 20 aresztowano.
Unia "zatroskana przemocą w Egipcie" Szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton oświadczyła dzisiaj, że jest gotowa ponownie udać się do Egiptu na mediacje między egipskimi władzami wojskowymi i islamistami.
Palestyńczycy potępili egipskich "terrorystów" Autonomia popiera w swym oświadczeniu obecne władze egipskie i potępia wszelką zagraniczną ingerencję.
Tagi: kryzys w egipcie, konstytucja egiptu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz