Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w kodeksie pracy. Nie chcą uelastycznienia czasu pracy

0
Podziel się:

Związkowcy będą protestować przeciwko zmianom w kodeksie pracy.

Zmiany w kodeksie pracy. Nie chcą uelastycznienia czasu pracy
(Reporter)

Lepiej było wprowadzić niewolnictwo. Tak Jan Guz komentuje zmiany w kodeksie pracy. Szef OPZZ potwierdził , że we wrześniu związkowcy z jego centrali będą protestować między innymi przeciwko uelastycznieniu czasu pracy.

Według niego wywoła ono skutki odwrotne od zapowiadanych. Przede wszystkim doprowadzi do spadku zatrudnienia. Dodatkową szkodą będzie, jego zdaniem, całkowite podporządkowanie pracownika właścicielowi zakładu.

Szef OPZZ powtórzył w radiowej Jedynce, że od 11 do 14 września związek weźmie udział w Ogólnopolskich Dniach Protestu. Nie wykluczył jednak powrotu do rozmów z rządem. Zadeklarował, że jego związek oczekuje takich rozmów i jest na nie przygotowany. Jednak ich warunkiem jest dobra wola rządu i chęć zajęcia się sprawami pracowniczymi.

Rząd tłumaczy, że zmiany w kodeksie pracy mają umożliwić przedsiębiorcom elastyczne reagowanie na zmieniającą się koniunkturę gospodarczą i pomóc zachować miejsca pracy.

Nowelizacja daje możliwość, po konsultacji ze związkami zawodowymi lub przedstawicielami załogi, wydłużenia do roku okresu rozliczeniowego oraz reguluje zasady ruchomego czasu pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Elastyczny czas pracy, czyli jaki? Czy będziemy pracować 12 godzin na dobę przez 6 dni w tygodniu? Sprawdzamy, co się stanie po zmianie Kodeksu pracy, która zakłada m.in. uelastycznienie czasu pracy.
Urlop wychowawczy będzie krótszy, jeśli... Poprawkę doprecyzowującą zaproponowała dzisiaj senacka komisja do nowelizacji kodeksu pracy.
Senat przyjął nowelizację kodeksu pracy Senatorowie odrzucili m.in. poprawki PiS, zgodnie z którymi okres rozliczeniowy czasu pracy mógł być przedłużony maksymalnie do sześciu miesięcy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)