Notowania

edukacja w polsce
29.03.2012 20:30

Zmiany w edukacji. Przerwali głodówkę

Strajk głodowy w obronie lekcji historii i przeciwko zmianom w systemie edukacji zawieszony.

Podziel się
Dodaj komentarz

W kościele świętego Stanisława Kostki w Krakowie od 11 dni głodówkę prowadziło 5ciu opozycjonistów z lat 80-tych. Decyzja o zawieszeniu strajku zapadła po wizycie metropolity krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza. Hierarcha rozmawiał z opozycjonistami przez 15 minut za zamkniętymi drzwiami.

Jak tłumaczył Grzegorz Surdy, protestujący zgodnie przyjęli prośbę kardynała Dziwisza o zaprzestaniu głodówki.

_ - Zdecydowaliśmy że jutro na mszy o godz. 8 podejmiemy decyzję o zawieszeniu strajku głodowego. Wierzę, że to jest dobry moment, żeby nadać protestowi nową treść. To rozporządzenie jest złe, a manipulowanie liczbami jest po prostu oszustwem - _ twierdzi Surdy.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA SURDEGO:

(źródło: IAR)

Jak dodawał głodujący od pierwszego dnia protestu Grzegorz Surdy, zawieszenie nie oznacza końca starań o zniesienie rozporządzenia Ministerstwa Edukacji.

Lekarz, który odwiedził opozycjonistów orzekł, że po 11 dniach głodówki powinni natychmiast ją zakończyć ze względu na zły stan zdrowia.

Kaczyński zabrał głos w tej sprawieOgraniczenie nauczania historii to zabieg postkolonialny, który ma uczynić z Polaków zasób siły roboczej dla Zachodu - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński przed gmachem MEN w proteście przeciwko zmianom dotyczącym lekcji historii w szkołach ponadgimnazjalnych.

Prezes PiS nawiązał do głodówki w obronie dotychczasowego modelu nauczania historii, którą od 19 marca prowadzi kilku działaczy opozycji z lat 80. w kościele św. Stanisława Kostki w Krakowie. Domagają się zawieszenia rozporządzenia MEN w sprawie podstawy programowej nauczania, które - ich zdaniem - ograniczy od września 2012 r. naukę historii.

- _ Głęboko kłaniamy się tym, którzy dla interesu narodowego ryzykują własnym zdrowiem, ale to jest sprawa naprawdę ogromnej wagi, sprawa, która zdecyduje o tym, czy polska edukacja ma służyć budowie silnej wspólnoty narodowej, budowie wiedzy i wychowaniu _ - powiedział Kaczyński, który wspólnie z innymi politykami PiS i działaczami NSZZ "Solidarność" protestował w czwartek przed gmachem MEN.

Czytaj więcej o strajku w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej * Kluczowe opory:* 1,2465; 1,2490; 1,2505; 1,2540; 1,2590. Kluczowe wsparcia: 1,2440; 1,2430; 1,2400; 1,2388; 1,2355; 1,2320-30; 1,2300; 1,2280; 1,2250-60

Tagi: edukacja w polsce, głodówka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz