Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wywiad usa
01.05.2014 10:11

Zmiany na najwyższym szczeblu w Pentagonie

Według dziennika Washington Post, Flynn odchodzi na rok przed upływem jego kadencji w związku z kontrowersjami wokół stylu, w jakim sprawuje kierownictwo agencją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(David B. Gleason/CC BY-SA 2.0/wikimedia)

Dyrektor amerykańskiej Agencji Wywiadu Obronnego (DIA) gen. Mike Flynn i jego zastępca David Shedd zakomunikowali, że w tym roku zamierzają odejść ze swych stanowisk - poinformował rzecznik Pentagonu adm. John Kirby.

Kirby nie podał przyczyn ich decyzji. Według dziennika _ Washington Post _, Flynn odchodzi na rok przed upływem jego kadencji w związku z kontrowersjami wokół stylu, w jakim sprawuje kierownictwo agencją.

Agencja Wywiadu Obronnego (Defense Intelligence Agency - DIA) działa w ramach Pentagonu i jest odpowiedzialna m. in. za planowanie obronne, w tym operacje militarne i zakupy broni.

Agencja sporządza raporty na te tematy dla prezydenta i szefa resortu obrony. Zatrudnia ponad 16 tys. osób (65 proc. to cywile).

Czytaj więcej w Money.pl
Cięcia budżetowe w Pentagonie. Pracę straci... Cięcia budżetowe mają wynieść łącznie 500 mld dolarów w ciągu najbliższych 10 lat i uzupełnić podjęte już redukcje na kwotę 487 mld dolarów.
Szef Pentagonu walczy z plagą gwałtów Minister obrony Chuck Hagel wezwał kadetów Akademii Wojskowej w West Point, by wykorzenili plagę gwałtów.
Barack Obama przyjedzie do Polski Prezydent pojawi się w naszym kraju przy okazji 25. rocznicy wyborów, od których rozpoczął się upadek komunizmu w Polsce.
Tagi: wywiad usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz