Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany na egzaminie maturalnym z polskiego

Zmienia się formuła egzaminu z języka polskiego. Dziś wielka próba.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Nieco ponad tydzień przed świętami przed maturzystami spory wysiłek. Muszą zmierzyć się z próbną sesją egzaminacyjną. Dziś napiszą język polski na poziomie podstawowym.

W tym roku zmienia się formuła egzaminu. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik tłumaczy, że przede wszystkim została uporządkowana kwestia wypracowania.

_ - Do tej pory było tak, że przychodzący na egzamin nie do końca wiedzieli, jaką będzie miał formę. Trzeba było napisać pracę. Teraz trzeba będzie wybrać albo rozprawkę, albo interpretację wiersza - _ tłumaczy.

Zmieni się także część dotycząca sprawdzania rozumienia tekstów pisanych. _ - Dotychczas był to jeden, długi tekst, teraz będzie kilka krótszych. _

Kluczowa zmiana będzie dotyczyła ustnego egzaminu z języka polskiego, do którego w sesji próbnej uczniowie nie będzie podchodzić.

Dotychczas uczniowie przygotowywali prezentacje przez rok, które potem prezentowali przed komisją. Teraz maturzysta będzie wchodzić na salę, będzie losować pytanie i po kilku minutach przygotowań będzie referować na wylosowany temat.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: matura z języka polskiego, matura, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz