Notowania

elbaradei
07.07.2013 19:07

Zmiana władzy w Egipcie. Nowe doniesienia w sprawie premiera rządu

Egipskie media poinformowały, że pełniący obowiązki głowy państwa mianował na to stanowisko laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Tymczasem padają nowe nazwiska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Były szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Mohammed ElBaradei nie został nominowany na szefa tymczasowego rządu Egiptu, wciąż trwają narady na temat kandydatury na to stanowisko - powiedział przedstawiciel kancelarii tymczasowego prezydenta. *

Egipskie media poinformowały, że pełniący obowiązki głowy państwa Adli Mansur mianował na stanowisko tymczasowego premiera byłego szefa Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), laureata Pokojowej Nagrody Nobla, lidera liberalnej opozycji egipskiej Mohammeda ElBaradeia. Egipska agencja MENA informowała nawet, że ElBaradei został zaprzysiężony w pałacu prezydenckim.

_ - Informacja o jego nominacji jest niezgodna z prawdą. Rozmowy na temat kandydata na premiera trwają _ - powiedział agencji RIA Nowosti przedstawiciel kancelarii Achmad al-Muslimani.

Egipska telewizja ONtv podała, że nowym premierem Egiptu może zostać Zijad Bacha ad-Din - były szef izby skarbowej, a ElBaradei zajmie stanowisko wiceprezydenta. Na razie brak oficjalnego potwierdzenia tych doniesień.

Czytaj więcej w Money.pl
Laureat Nobla nawołuje do bojkotu wyborów Nie będę częścią tego oszustwa - napisał na Twitterze.
Egipska armia szykuje ofensywę na Synaju Przedstawiciele armii poinformowali, że wojsko chce wysłać na pustynny Półwysep Synaj czołgi i myśliwce.
Putin jest pewien: Egipt zmierza do wojny Mohammed Mursi został zdjęty z urzędu w środę. Od tego czasu dziesiątki osób zginęły w Egipcie w starciach między zwolennikami prezydenta, jego przeciwnikami oraz wojskiem.
Tagi: elbaradei, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz