Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmarła 11. ofiara wypadku polskiego autokaru w Niemczech

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło ok. godz. 2 w nocy z piątku na sobotę na autostradzie A4 w okolicy Drezna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Do 11 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wypadku z udziałem dwóch polskich pojazdów w nocy z piątku na sobotę pod Dreznem - poinformował rzecznik komendy policji w Dreźnie.

Zmarłym jest ostatni pasażer minibusa - powiedział funkcjonariusz drezdeńskiej policji. Niemieckiej policji udało się do tej pory zidentyfikować osiem ofiar. Jest to pięciu mężczyzn i trzy kobiety w wieku od 32 do 75 lat; wszyscy są obywatelami Polski - wynika z informacji przekazanych przez policję.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło ok. godz. 2 w nocy z piątku na sobotę na autostradzie A4 w okolicy Drezna na terenie kraju związkowego Saksonia. 11 osób zginęło, a 69 zostało rannych.

W kolizji uczestniczyły autokary z Polski i Ukrainy oraz polski minibus. Polski autobus uderzył w tył ukraińskiego autokaru, przebijając barierkę zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku polskim minibusem, a następnie stoczył się z 10-metrowego nasypu do rowu.

Przeciwko kierowcy polskiego autokaru toczy się śledztwo. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o areszt, jednak sąd uznał, że taki środek zapobiegawczy wobec osoby hospitalizowanej nie jest konieczny.

44-letni mężczyzna podejrzany jest o nieumyślne zabójstwo oraz spowodowanie obrażeń ciała. Zdaniem prokuratury przyczyną wypadku mogło być przemęczenie kierowcy.

*Wypadek polskiego autokaru w Niemczech [Zdjęcia] *

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/wypadek-polskiego-autokaru-w-niemczech-g723569.html)
Tagi: wypadek autokaru, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz