Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
napad na bank
28.02.2013 22:48

Zmarł organizator napadu stulecia w Wielkiej Brytanii

Po napadzie Reynolds przez pięć lat ukrywał się za granicą pod przybranym nazwiskiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pawelbak/CC/Flickr)

W wieku 81 lat zmarł Bruce Reynolds, który w 1963 r. opracował plan głośnego napadu na przewożący gotówkę pociąg z Glasgow do Londynu. Łupem złodziei padło wówczas 2,6 mln funtów szterlingów.

Po napadzie Reynolds przez pięć lat ukrywał się za granicą pod przybranym nazwiskiem. W 1968 r. aresztowano go, gdy wrócił do Anglii. Za udział w obrabowaniu pociągu spędził w więzieniu 10 lat. Po wyjściu na wolność w 1978 r. ponownie popadł w konflikt z prawem, handlując amfetaminą. Jesień życia spędził pod opieką organizacji dobroczynnych.

W 1995 r. Reynolds opublikował książkę _ Autobiografia złodzieja _. Był też konsultantem filmu o napadzie stulecia.

Naukę zakończył w 14. roku życia. Zanim zajął się planowaniem napadu rabunkowego na pociąg z gotówką, był m.in. pomocnikiem w szpitalnym laboratorium, praktykantem w księgowości, zajmował się naprawianiem rowerów. Przed napadem stulecia był karany za włamania.

Ogółem w napadzie dokonanym w hrabstwie Buckinghamshire w pobliżu miejscowości Cheddington wzięło udział 15 osób.

W czasie napadu ciosem w głowę ogłuszono maszynistę Jacka Millsa, który w następstwie doznanego urazu nigdy nie odzyskał pełnej sprawności. Skradziono 120 worków z pieniędzmi. 2,6 mln ówczesnych funtów szterlingów to równowartość 40 mln funtów według obecnej siły nabywczej brytyjskiej waluty.

Żyje jeszcze inny znany uczestnik napadu - Ronnie Biggs, pierwotnie skazany na karę 30 lat pozbawienia wolności. W 1965 r. Biggs zbiegł z więzienia w Wandsworth i ukrył się w Brazylii, która nie zawarła z W. Brytanią traktatu o ekstradycji.

Do Anglii powrócił w 2001 r. bardzo chory. Z więzienia wyszedł w 2009 r. Jest po udarze i stracił mowę. W 2011 r. opublikował autobiografię.

Czytaj więcej w Money.pl
Antwerpia straci pozycję przez napad? _ Czekamy na wyniki dochodzenia, ale obawiam się, że szkody dla Antwerpii, jako dla wiodącego na świecie centrum handlu diamentami, są znaczące _.
Chciał ukraść radiowóz. Został postrzelony Do napadu doszło w środę przed godz. 16. Mężczyzna był zamaskowany, miał przy sobie przedmiot przypominający broń.
Siedem osób porwanych, jedna nie żyje Napastnicy najpierw zaatakowali więzienie i posterunek policji, a kiedy zostali odparci, napadli na obóz libańskiej firmy Setraco, budującej tam drogę.
Tagi: napad na bank, wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz