Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kradzież samochodów
03.06.2012 15:39

Złodzieje samochodów zatrzymani po pościgu

Policjanci z Mielca rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżami aut.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Policjanci z Mielca rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżami aut. Złodzieje zostali zatrzymani po dyskretnym pościgu przez trzy województwa - poinformował Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Dodał, że przestępcy wpadli, bo będący po służbie policjant, zauważył - w jednej z miejscowości powiatu mieleckiego - mężczyznę, który był wcześniej notowany za kradzieże samochodów.

_ - Jego uwagę zwrócił fakt, że za samochodem renault kangoo, którym jechał mężczyzna, poruszał się volkswagen passat - identyczny jak skradziony dwa dni wcześniej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcjonariusz szybko skojarzył fakty i do działań natychmiast włączeni zostali inni policjanci z Mielca, a także z ościennych województw _ - powiedział Wilk.

Trasa przejazdu podejrzanych osób biegła przez województwa podkarpackie, małopolskie i świętokrzyskie. Przez cały czas jadący renault i passatem byli pod dyskretnym nadzorem mieleckich policjantów biorących udział w akcji. W Koszycach, na styku woj. małopolskiego i świętokrzyskiego, zorganizowano blokadę policyjną, na której zatrzymany został kierujący renault 26-letni mieszkaniec Mielca.

_ - Kierowca passata przejechał po kolczatce i uszkodzonym pojazdem, po krótkim odcinku jazdy zakończył ucieczkę na poboczu drogi. Doznał lekkich obrażeń i został przewieziony do szpitala. Okazało się, że jest to także mieszkaniec Mielca _ - relacjonował Wilk.

Podkreślił, że mężczyźni odpowiadają także za kradzież innego samochodu osobowego z terenu Podkarpacia, który ukryli w jednym z garaży na terenie Mielca. Za kradzieże mężczyznom grozi nawet 10 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Już więcej aut nie ukradną. To sukces policji Przestępcy ukrywali auta w _ dziupli _ pod Włocławkiem.
Pechowa piętnastka. Te auta lubią złodzieje Zobacz ranking najczęściej kradzionych samochodów. Zazwyczaj łupem złodziei pada Volkswagen Passat.
Złodzieje wynieśli się z Polski. Poufny raport Zwiększyła się za to liczba kradzieży aut we wschodnich landach Niemiec.
Tagi: kradzież samochodów, kradzież, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz