Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zjednoczenie prawicy. "Gest przyjaźni" Gowina i Ziobry w stronę PiS

0
Podziel się:

Politycy wysłali list do uczestników konwencji środowisk prawicowych
organizowanej przez PiS.

Zjednoczenie prawicy. "Gest przyjaźni" Gowina i Ziobry w stronę PiS
(PAP/Tomasz Gzell)
bEUTJZXF

Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska) i Jarosław Gowin (Polska Razem) poinformowali, że wysłali list do uczestników konwencji środowisk prawicowych organizowanej przez PiS. Zadeklarowali też, że dalej są gotowi do rozmów na temat jednoczenia się prawicy w Polsce.

_ Czynimy gest przyjaźni do zebranych na konwencji zjednoczeniowej, na której wiodącą rolę organizacyjną odgrywa PiS, wysłaliśmy (do nich) list, to kolejny przyjazny gest z naszej strony wskazujący, że zależy nam na dobrej współpracy, dobrych rozmowach i solidnym fundamencie, który sprawi, że porozumienie (o zjednoczeniu prawicy) będzie miało trwały charakter _ - powiedział Ziobro w sobotę na wspólnej z Gowinem konferencji prasowej.

Gowin dodał, że w liście do uczestników konwencji zostały zawarte przede wszystkim postulaty programowe. _ Mamy nadzieję, że obóz prawicy w najbliższym czasie skoncentruje się na pracach programowych, gotowi jesteśmy też do konkretnych działań politycznych _ - zadeklarował. Jak mówił, obie partie są np. gotowe poprzeć wspólnych kandydatów prawicy w uzupełniających wyborach do Senatu, które odbędą się we wrześniu w trzech okręgach.

bEUTJZXH

_ Jesteśmy otwarci na współpracę także przy okazji wyborów samorządowych _ - dodał Gowin. Zapewnił, że kwestie personalne nie będą żadną przeszkodą w porozumieniu się prawicy

Ziobro i Gowin przypomnieli też, że Solidarna Polska i Polska Razem utworzyły w Sejmie klub parlamentarny Sprawiedliwa Polska.

Obaj liderzy nie pojawią się w sobotę na organizowanej przez PiS konwencji zjednoczeniowej prawicy, na którą zostali zaproszenie przedstawiciele Polski Razem, Solidarnej Polski i klubów Gazety Polskiej; udział w konwencji liderzy PR i SP uzależniali od uwzględnienia przez PiS ich postulatów.

Czytaj więcej w Money.pl
Jednoczenie prawicy nawet bez Gowina Zdaniem Adama Hofmana, to Jarosław Gowin zerwał rozmowy zjednoczeniowe z PiS. Według rzecznika poszło o pieniądze.
W sobotę prawica się zjednoczy. Bez Ziobry? Zaproszenia nie otrzymali Janusz Korwin-Mikke i Zbigniew Ziobro.
Gowin zdradza: Prawica jeszcze się nie dogadała _ Chcemy wspólnie działać na rzez odsunięcia obecnej ekipy PO-PSL od władzy _ - zapowiedział poseł.
bEUTJZYi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)