Notowania

solidarna polska
20.01.2012 14:16

"Ziobryści" zdecydowali się na powołanie nowej partii

Solidarna Polska zapowiada zwołanie wielkiego kongresu, na którym zapadną ważne decyzje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Solidarna Polska w połowie marca zorganizuje pod Warszawą kongres, na którym oficjalnie przekształci się w nową partię polityczną. Do tego czasu SP będzie kierował 9-osobowy zarząd, w którym znaleźli się byli liderzy PiS m.in. Zbigniew Ziobro i Ludwik Dorn.

Według źródeł PAP w Solidarnej Polsce politycy tej formacji wybrali już tymczasowe władze, które pokierują ugrupowaniem do marcowego kongresu założycielskiego.

Na czele tymczasowego zarządu stanął b. wiceprezes PiS Zbigniew Ziobro i ma być też szefem nowej partii. W tymczasowych władzach znaleźli się także europosłowie Jacek Kurski i Tadeusz Cymański (wiceprezesi zarządu), Jacek Włosowicz (sekretarz zarządu) oraz były bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego i b. marszałek Sejmu Ludwik Dorn.

Poza nimi najważniejsze decyzje dot. przyszłości Solidarnej Polski podejmować będą na organizowanych co dwa tygodnie spotkaniach: Arkadiusz Mularczyk, Beata Kempa, Andrzej Dera oraz Patryk Jaki.

Jak twierdzą rozmówcy PAP, po marcowym kongresie do zarządu wejdzie także b. marszałek Sejmu i b. polityk PiS, obecnie lider Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek. _ Marek Jurek nie jest jeszcze członkiem Solidarnej Polski, gdy nim zostanie, zapewne zasiądzie w zarządzie partii _ - powiedział jeden z czołowych polityków SP.

Solidarna Polska powołała także Radę Programową, która będzie odpowiadała za przygotowania programu nowej partii. Jej przewodniczącym i osobą odpowiedzialną za linię programową SP został Tadeusz Cymański; jego zastępcą jest poseł Andrzej Romanek. Skład Rady będzie ostatecznie uzupełniony po kongresie.

W programie nowego ugrupowania ma się znaleźć m.in. zapis odnoszący się do wartości chrześcijańskich i społecznej nauki Kościoła. Solidarna Polska przygotowała już list, który niebawem wyśle do Episkopatu. Jak twierdzą politycy SP ma to być wyraz poparcia dla stanowiska Kościoła m.in. wobec kryzysu gospodarczego.

Powołano także Radę Polityczną, która będzie spotykała się przynajmniej raz w miesiącu, aby podejmować najważniejsze decyzje dot. przyszłości ugrupowania. W jej skład wchodzą: członkowie zarządu, szefowie okręgów, członkowie Rady Programowej, posłowie oraz eurodeputowani.

Marcowy kongres założycielski odbędzie się w jednym z centrów konferencyjnych pod Warszawą. Jego termin jest tajemnicą, gdyż politycy SP obawiają się _ przykrycia _ wydarzenia przez PiS. Reżyserem kongresu będzie Jacek Kurski. Podczas kongresu zostanie oficjalnie zaprezentowana nazwa partii.

Czytaj w Money.pl
Łączą siły, by stworzyć alternatywę dla PiS Nowa formacja chce łączyć, a nie dzielić i pokazać, że można wybrać rozmowę, zamiast kłótni.
40-procentowy podatek dla bogatych? Pomysł dobry, gdyby nie... O tym, co kieruje ziobrystami, pisze Bartosz Chochołowski.
PiS i SP bronią interesów ojca Rydzyka Fundacja Lux Veritatis nie otrzyma koncesji dla Telewizji Trwam. Kaczyński - _ Tego nie można tolerować _.
Tagi: solidarna polska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz