Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ziobro zachorował i nie stawił się w sądzie

0
Podziel się

Europoseł PiS miał być na procesie wytoczonym mu przez Grzegorza Schetynę za zniesławienie.

Ziobro zachorował i nie stawił się w sądzie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDZxbTkl

Z powodu nieobecności Zbigniewa Ziobry nie doszło dzisiaj do kolejnej rozprawy w procesie cywilnym o ochronę dóbr osobistych, jaki politykowi PiS wytoczył Grzegorz Schetyna. Rozprawa została odroczona do września. W krakowskim sądzie stawił się Schetyna.

Jak poinformowała sędzia prowadząca sprawę, przed rozpoczęciem rozprawy Zbigniew Ziobro przysłał do sądu faks z informacją o niedyspozycji zdrowotnej wraz z kopią zwolnienia lekarskiego. Sąd zobowiązał pozwanego, aby w ciągu pięciu dni przedstawił oryginał zwolnienia poświadczony przez lekarza sądowego.

Grzegorz Schetyna mówił po wyjściu z sali, że proces wytoczony przez niego Zbigniewowi Ziobrze trwa już kilka lat, ale ma on nadzieję, iż zakończy się jeszcze w tym roku.

bDZxbTkn

- _ Sprawa jest ewidentna i problem jest ewidentny, za złe słowa i kłamstwo trzeba odpowiadać i osoby publiczne muszą sobie zdawać sprawę z tego, że one muszą odpowiadać szczególnie _ - zaznaczył Schetyna.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t19989.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;chcialby;byc;prokuratorem;generalnym,232,0,833768.html) Ziobro chciałby być prokuratorem generalnym
Obecny marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna wytoczył Ziobrze proces o ochronę dóbr osobistych za jego wypowiedź w Radiu Maryja z 17 marca 2009 roku. Ziobro - były minister sprawiedliwości i poseł PiS - mówił wówczas m.in., że Schetyna (wówczas wicepremier i szef MSWiA - PAP) jest _ ciemną postacią, nie szarą eminencją, a ciemną postacią tego rządu _; _ człowiekiem, o którym się mówi, że odpowiada za wszystkie takie ciemne sprawki, które są związane m.in. z nadużywaniem służb specjalnych przeciwko opozycji _.

Powołując się również na wypowiedzi _ niektórych posłów PO z kuluarów _, Ziobro stwierdził, że jest to _ człowiek od brudnych zadań, jego postać jest szczególna, więc jeżeli jest ktoś z nim związany, to rzeczywiście może cieszyć się później poczuciem bezkarności, takie są podejrzenia _.

Schetyna domaga się od Ziobry przeprosin, które miałyby zostać opublikowane w Radiu Maryja, Radiu ZET oraz w _ Gazecie Wyborczej _, a także wpłaty 30 tys. zł na Fundację Ewy Błaszczyk _ Akogo _.

bDZxbTkt

[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t149095.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wojna;polsko-polska;w;strasburgu;ziobro;atakuje;tuska,160,0,866720.html) Wojna polsko-polska w Strasburgu. Ziobro atakuje Tuska
Proces w tej sprawie rozpoczął się 26 stycznia zeszłego roku. Na rozprawie sąd wysłuchał nagrania z audycji Radia Maryja i przesłuchał informacyjnie obu polityków.

- _ Zostałem pomówiony i zniesławiony przez pozwanego _ - mówił sądowi Schetyna. Zaprzeczył, by używał służb specjalnych przeciw opozycji, ponieważ służby specjalne mu nie podlegały, zaprzeczył też, by osoby z nim związane korzystały z bezkarności. - _ Ta wypowiedź miała mnie pozbawić godności, przyzwoitości, uczciwości, wiarygodności. Na pewno miało to wpływ na moje dobre imię. To, co powiedział pan poseł Ziobro, było publicznym oskarżeniem mojej osoby _ - ocenił Schetyna.

Z kolei Ziobro podkreślił, że jako wicepremier rządu i sekretarz generalny PO, będącej zapleczem tego rządu, Grzegorz Schetyna ponosił odpowiedzialność polityczną za wszystkie działania obecnego gabinetu. - _ To jest odpowiedzialność polityka; nie jest oparta na winie, jak odpowiedzialność karna, i na związku przyczynowym między działaniem określonej osoby i jej efektem. Moja wypowiedź dotyczyła oceny działania pana Grzegorza Schetyny jako polityka i odpowiedzialności polityka za patologie władzy, jakie mają miejsce w Polsce _ - powiedział wówczas Ziobro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t141999.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/trybunal;stanu;dla;kaczynskiego;i;ziobry;to;kampania;wyborcza,206,0,850894.html) Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry? To kampania wyborcza Posłowie PiS oceniają wnioski z raportu szefa sejmowej komisji śledczej jako absolutnie bezpodstawne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t127225.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/ziobro;za;smierc;blidy;odpowiada;sld,71,0,851015.html) Ziobro: Za śmierć Blidy odpowiada SLD Gdybym został prokuratorem generalnym, Rychu i Zbychu mieliby się czego obawiać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t141977.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;kalisz;zbija;kapital;na;blidzie,43,0,850731.html) Ziobro: Kalisz zbija kapitał na Blidzie Były minister finansów złożył symboliczny wniosek przeciwko - jak to określił - _ tęczowemu Ryśkowi _.
bDZxbTkO
kraj
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)