Notowania

Przejdź na

Ziobro: W PO jeden przyzwoity człowiek

Zbigniew Ziobro komentuje projekt raportu z prac sejmowej komisji śledczej do spraw nacisków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - To zwycięstwo demokracji i Andrzeja Czumy, prawda potrafiła się obronić dzięki przyzwoitemu człowiekowi _ - w ten sposób były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (PiS) skomentował projekt raportu z prac sejmowej komisji śledczej ds. nacisków.

Projekt przedstawił szef komisji Andrzej Czuma (PO). W projekcie sformułowano wniosek, że większość zarzutów wobec rządzących w latach 2005-2007 nie znalazła potwierdzenia.

Szef komisji śledczej zaznaczył, że działania komisji nie powinny kończyć się _ ani miękkimi, ani ostrymi _ konkluzjami, tylko uczciwymi. - _ Nie pozwolę, żeby komisja stała się lawetą do strzelania wobec jakiejkolwiek partii politycznej, w szczególności jeśli chodzi o PiS _ - oświadczył Czuma.

kprm.gov.pl
Ziobro, komentując projekt raportu, powiedział: _ - To jest zwycięstwo przede wszystkim pana ministra Czumy, zwycięstwo też polskiej demokracji, zwycięstwo tego, że przyzwoitość jest w życiu ważniejsza niż interes polityczny i prawda potrafiła się w tym przypadku, dzięki przyzwoitemu człowiekowi, obronić _.

_ - Ja wiem, że to co powiedział pan minister Czuma w tym raporcie jest prawdą, ponieważ to nie znaczy, że w okresie gdy byłem prokuratorem generalnym, byłem genialny (...), bo oczywiście nie byłem _ - zaznaczył Ziobro. Jednocześnie podkreślił, że to, co nim wówczas kierowało _ sprowadzało się do tego, by w Polsce aparat ścigania zaczął działać i zaczął ścigać tych, którzy byli uwikłani w korupcję i afery _. _ Co się wcześniej nie działo _ - dodał.

Ziobro podkreślił, że było to jego _ powołanie , gdy pełnił funkcję prokuratora generalnego. _

_ - I to zbadał, wyśledził pan minister Czuma, potwierdził w pracach swojej komisji, że nie chodziło tutaj o żadną nagonkę, o łamanie prawa, tylko o prowadzenie rzetelnie śledztw w czasie, w którym mogły czasami zdarzyć się jakieś oczywiście kontrowersyjne decyzje _ - powiedział. Ale - jak dodał - gdy podejmuje się tysiące decyzji, _ zawsze mogą się znaleźć i takie, które - z perspektywy czasu - mogłyby być podjęte lepiej _.

_ - Natomiast nie ulega kwestii, że nasze działania służyły prawu, służyły Polsce i służyły Polsce uczciwej, co budziło ogromny sprzeciw _ - oświadczył Ziobro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t19986.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niedyspozycja;netzla;nie;bylo;konfrontacji;z;ziobra,127,0,725631.html) Niedyspozycja Netzla. Nie było konfrontacji z Ziobrą Były prezes PZU i były minister zeznawali sprzecznie w sprawie afery gruntowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t19991.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/naciskowa;konfrontacja;ziobro-netzel;przelozona,240,0,725488.html) Naciskowa konfrontacja Ziobro-Netzel przełożona Posiedzenie sejmowej komisji śledczej rozpocznie się dwie godziny później.
Tagi: komisja do spraw nacisków, czuma, ziobro, komisja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz