Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ziobro
04.09.2007 16:01

Ziobro otwiera korporacje prawnicze

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło nowy projekt ustawy o otwarciu dostępu do zawodów prawniczych. Projekt został przyjęty przez Radę Ministrów. Poprzednią ustawę odrzucił Trybunał Konstytucyjny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Radek pietruszka)

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podkreślił, że istnieje potrzeba liberalizacji obecnych przepisów o dostępie do zawodów prawniczych. Powołał się przy tym na światowe trendy i wymienił państwa, które mają znacznie bardziej liberalne przepisy niż Polska.

ZOBACZ TAKŻE:Kaczmarek: Ziobro kłamieZdaniem Zbigniewa Ziobry Polacy potrzebują pomocy prawnej, a młodzi prawnicy mogliby jej udzielać za znacznie niższą cenę. Projekt ten - w opinii ministra sprawiedliwości - ma doprowadzić do wzrostu konkurencji na rynku, a w efekcie do wzrostu poziomu usług i spadku cen.

Projekt przewiduje wprowadzenie licencji, które będą umożliwiać absolwentom prawa łatwiejszy dostep do zawodu.

Licencje mają być trzystopniowe. Osoba, która ukończy studia, będzie mogła ubiegać się o licencję pierwszego stopnia i zajmować się najbardziej podstawowymi usługami prawniczymi. Po odbyciu określonej liczby spraw licencjonowane osoby będą mogli ubiegać się o licencje 2-go stopnia, która pozwoli im na większą samodzielność. Przyznanie licencji 3-go stopnia będzie poprzedzone specjalnym egzaminem.

Tagi: ziobro, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz