Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ziobro
05.01.2007 08:14

Ziobro: Ograniczyć bezkarność sędziów

Minister sprawiedliwości zapowiada ograniczenie immunitetu sędziowskiego i prokuratorskiego. Zbigniew Ziobro podkreślił, że w Polsce należy likwidować grupy zawodowe cieszące się bezkarnością.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ziobro przypomniał że za dwa i pół miesiąca ma zacząć obowiązywać ustawa o sądach 24-godzinnych. Takim sądom będą podlegać sprawcy drobnych przestępstw o charakterze chuligańskim. Minister podkreślił że wprowadzenie nowego prawa wymaga dobrego przygotowania, na które nie zostało wiele czasu.

Minister sprawiedliwości zapowiedział też prowadzenie w Polsce kary bezwzględnego dożywocia. Zbigniew Ziobro przypomniał sprawę Grażynki z Wałbrzycha, zamordowanej okrutnie przez sąsiada. Wyraził opinię że sprawcy podobnych przestępstw wychodzą często na wolność po długoletnich wyrokach i dokonują nowych zbrodni.

Ziobro przyznał, że jest zwolennikiem kary śmierci za najokrutniejsze morderstwa. Przypomniał że taka kara jest stosowana na przykład w Stanach Zjednoczonych. Zastrzegł jednak że w obecnej sytuacji wprowadzenie kary śmierci w Polsce jest niemożliwe.

Tagi: ziobro, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz