Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Ziobro gra teraz dla Platformy". Ostre słowa szefa klubu PiS

0
Podziel się:

Błaszczak: Robi poważny błąd, osłabia PiS, a to działa na korzyść Donalda Tuska. Ujawnia co czeka ziobrystów, a szczególnie ich lidera.

"Ziobro gra teraz dla Platformy". Ostre słowa szefa klubu PiS
(PAP/Tomasz Gzell)

**Sprawa klanu _ ziobrzystów _ w PiS wciąż nie jest wyjaśniona. Po reformatorskich wystąpieniach wiceprezesa Zbigniewa Ziobry, ujawnili się jego zwolennicy. Jarosław Kaczyński ustami szefa Klubu Parlamentarnego Mariusza Błaszczaka ocenił akcję Ziobry jako poważny błąd polityczny.

Szef PiS nie chciał wczoraj odpowiadać na pytania niezwiązane ze sprawami gospodarczymi, w tym o możliwą karę za niedawne, krytyczne publiczne wypowiedzi, dla wiceszefa PiS Zbigniewa Ziobro i innych europosłów. Za to szef klubu partii w Sejmie nie unika dziennikarzy.

Mariusz Błaszczak nie chce jednak powiedzieć wprost, czy europoseł zostanie w partii, czy też zostanie z niej usunięty, ale porównuje ich do Tadeusza Cymańskiego. - Zamiast walczyć z kryzysem, wolą walczyć z PiS, apeluję jeszcze raz - nie idźcie tą drogą - wzywa Błaszczak.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Tymczasem jako _ ziobrzyści _ oficjalnie zdeklarowali się Arkadiusz Mularczyk i Andrzej Dera. Mariusz Błaszczak ostrzega _ - Dywagacje Zbigniewa Ziobry o rozpadzie prawej strony sceny politycznej, a to działa na korzyść rządzących, Donalda Tuska. Osłabia własną partię _.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Lucjan Karasiewicz, były poseł, który z PiS przeszedł do PJN, nie spodziewa się uniewinnienia reformatorów. _ - Jarosław Kaczyński odbiera to jako chęć odebrania mu kontroli nad partią. Skończy się to podobnie jak było z Jakubiak, Dornem czy innymi, którzy wylądowali poza partią - _ mówi.

POSŁUCHAJ LUCJANA KARASIEWICZA:

Mariusz Błaszczak też spodziewa się szybkiego rozstrzygnięcia ich losu._ - Nie ma sensu tego przedłużać, rozmawiajmy o budżecie, kryzysie - _ mówi Błaszczak.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Jeśli Zbigniew Ziobro - jak mówi Mariusz Błaszczak - osłabiał PiS, to mu szkodził, a jeżeli szkodził, to zgodnie ze statutem partii może zostać pozbawiony funkcji we władzach albo usunięty. Może też skończyć się na upomnieniu lub naganie.

Do czasu zakończenia postępowania prezes Kaczyński może też Zbigniewa Ziobrę zawiesić w prawach członka. Formalnie sprawą zajmuje się rzecznik dyscypliny PiS, który nie odbiera telefonów.

Rozłam w PiS? Czytaj o tym w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t97351.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejny;posel;pis;wyznaje;ze;jest;ziobrysta,193,0,951745.html) Poseł PiS wyznaje, że jest ziobrystą. Rozłam? Andrzej Dera mówi Money.pl: Jak wyrzucą Ziobrę, pomyślę czy pójść za nim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t130301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/blaszczak;pis;bez;ziobry;przetrwa,47,0,951855.html) Ludzie Ziobry: Wnioski nasuwają się same Prawo i Sprawiedliwość rozlicza posła za nieprzychylne partii wypowiedzi dla gazet.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t179364.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kto;kocha;pis;nie;moze;zadac;pozbycia;sie;ziobro,62,0,951870.html) Kto kocha PiS, nie może żądać pozbycia się Ziobro Arkadiusz Mularczyk tłumaczy, o jaką partię walczą.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)