Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zbigniew ziobro
14.01.2008 14:53

Ziobro chwali się szybkimi sądami

Zdaniem Zbigniewa Ziobro sądy 24 godzinne to największy sukces polskiej kryminologii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

ZdaniemZbigniewa Ziobrosądy 24 godzinne to największy sukces polskiej kryminologii.

"Sądy 24 godzinne są sukcesem polskiej kryminologii jakiej nie odnotowano nigdy" - powiedział Ziobro. Jego zdaniem, dzięki wprowadzeniu szybkiego systemu karania drobnych przestępstw drastycznie spadła liczba przestępców, w tym pijanych kierowców.

Były minister sprawiedliwości jest przekonany, że kwestionowanie konieczności istnienia sądów 24 godzinnych jest bezzasadne. Jak tłumaczył, instytucja ta przynosi pozytywne rozwiązanie wielu spraw nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach w Europie i na świecie.

Były minister sprawiedliwości podkreślił, że instytucja sądów 24 godzinnych dobrze funkacjonuje tam, gdzie jest przez wymiar sprawiedliwości wykorzystywana.

Zbigniew Ziobro dodał, że najmniej chętnie szybkie sądzenie jest wykorzystywane w Warszawie, gdzie w tym trybie jest sądzonych 4 -5 sób na 100 tysięcy mieszkańców, a najchętniej w Zielonej Górze, gdzie tak sądzi się 45 osób na 100 tysięcy obywateli. Według Zbigniewa Ziobro te różnice wynikają z odmienności organizacji pracy policji oraz prokuratury w różnych województwach.* *

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: zbigniew ziobro, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz