Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ziobro chciałby być prokuratorem generalnym

0
Podziel się

Nie pozwala na to jednak ustawa, co zdaniem polityka może być wymierzone w niego.

Ziobro chciałby być prokuratorem generalnym
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEieTZhh

- _ Chciałbym wrócić do kraju na stanowisko prokuratora generalnego _ - powiedział europoseł PiS Zbigniew Ziobro. Były minister sprawiedliwości twierdzi też, że są podstawy do postawienia przed Trybunałem Stanu Donalda Tuska.

- _ Minister sprawiedliwości jest pozbawiony tak naprawdę prawej i lewej ręki i niewiele może. Prokurator generalny to jest zadanie, którego bym się podjął od dziś, gdybym mógł faktycznie wprowadzać w Polsce rządy prawa i sprawiedliwości _ - powiedział w radiu RMF FM Zbigniew Ziobro.

Zapytany, czy były jakieś rozmowy na ten temat z Jarosławem Kaczyńskim odpowiedział, że nie. - _ Nie ma takiej możliwości. Ustawa na to nie pozwala. Tak to zostało zrobione być może z myślą bym nigdy nie mógł wrócić na tą funkcję. Co niektórzy mieliby pewnie dreszcze i wysoką gorączkę. Zwłaszcza tacy którzy są uwikłani w różnych jednorękich bandytów i inne tego typu przygody. Natomiast, dzisiaj jestem europarlamentarzystą, to jest właśnie moja rola _ - dodał.

bEieTZhj

Na pytanie, czy jeśli PiS wygra wybory, to będzie chciało postawić Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu polityk odparł, że opozycja ma prawo kierować takie wnioski. Jednocześnie uznał, że w obecnej sytuacji jest to niemożliwe.

- _ Jako prawnik mówię, że Donald Tusk nie wywiązał się ze swoich konstytucyjnych obowiązków ws. katastrofy smoleńskiej, postąpił tak jak mu Putin zagrał. Oddał śledztwo Rosjanom. Bierze za to odpowiedzialność prawną, czy to przed Trybunałem czy przed sądem zwykłym _ - mówił Ziobro. Dodał także, że w kodeksie karnym jest przepis mówiący o nadużyciu władzy, o przekroczeniu kompetencji lub zaniechaniu czegoś.

Ziobro uznał więc, że są podstawy do postawienia Tuska przed Trybunałem. Ale nie w obecnej sytuacji politycznej. Według europosła, Trybunał Stanu _ jest organem ocierającym się o politykę _, a PiS nie ma odpowiedniej większości w Sejmie, żeby przeforsować skuteczne postawienie przed Trybunałem Donalda Tuska. Dla Ziobry także zgłoszenie sprawy do prokuratury nie ma większego sensu, bo jest one _ na garnuszku Donalda Tuska i rządu. _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t30695.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/specustawa;na;euro;2012;gotowa,157,0,832413.html) Specustawa na Euro 2012 gotowa Zgodnie z proponowanymi rozwiązaniami zatrzymani chuligani byliby sądzeni jeszcze na stadionach, a rozprawy odbywałyby się za pomocą tzw. wideokonferencji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t19991.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;atakuje;premiera;i;broni;kiboli,119,0,832375.html) PiS atakuje premiera i broni kiboli Ziobro: Donald Tusk nasyła służby na młodych ludzi, którzy ośmielają się go krytykować.
bEieTZhK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)