Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zielone światło dla uchwały o komisji ws. likwidacji WSI

0
Podziel się:

Komisja śledcza miałaby zbadać, czy były wiceminister obrony Antoni Macierewicz i były premier Jarosław Kaczyński nie przekroczyli uprawnień przy likwidacji WSI.

Zielone światło dla uchwały o komisji ws. likwidacji WSI
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Projekt uchwały, powołującej komisję śledczą ws. likwidacji WSI, trafił do dalszych prac w komisji ustawodawczej. W Sejmie przepadł wniosek PiS o odrzucenie projektu uchwały. Za jego odrzuceniem głosowało 166 osób, przeciw 277. Wstrzymało się sześciu posłów.

Komisja śledcza miałaby zbadać, czy były wiceminister obrony Antoni Macierewicz i były premier Jarosław Kaczyński nie przekroczyli uprawnień przy likwidacji WSI.
Przed głosowaniem doszło do dyskusji. Poseł niezrzeszony John Godson dziwił się, że wniosek głosowany jest właśnie teraz: _ Jaki interes państwa przemawia za powołaniem komisji w roku wyborczym, w obliczu zagrożenia na wschodniej granicy? _ - pytał wnioskodawców.

Mariusz Antoni Kamiński z PiS mówił, że komisja to pomysł na walki z jego partią. Twierdził, że strategię Platformy ujawnił na nagranych rozmowach Radosław Sikorski: _ Załatwić PiS komisja śledczą, grillować je przez 2 lata. Po to, by straszyć tą partią. _ - podsumował poseł tej partii.

Powołania komisji bronił Stanisław Wziątek z SLD. Przekonywał, że nie chodzi o samą decyzję o likwidacji WSI, lecz o zagrożenie życia Polaków, którzy wykonywali misje poza granicami państwa. Komisja ma wyjaśnić, czy do tego doszło.

Po głosowaniu Zbigniew Girzyński z PiS powiedział, że w Sejmie mamy większość prorosyjską i proputinowską.- _ Putin rechocze na Kremlu patrząc, jak się zachowujecie _. - mówił z trybuny sejmowej - _ Podnosicie z grobu i wynosicie na piedestał zbrojne ramię Moskwy, które myśmy ucięli _.

Wystąpieniom posłów towarzyszyły okrzyki na sali. Część zebranych uderzała dłońmi w pulpity.

Czytaj więcej w Money.pl
Kidawa - Błońska: trzeba zamknąć sprawę WSI Posłowie mają dziś zdecydować o ewentualnym powołaniu komisji śledczej do zbadania likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.
Zaskakująca wypowiedź ministra ws. WSI To fatalny moment na komisję śledczą - mówi szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz w kontekście wojny na Ukrainie.
Zaskakująca decyzja PO ws. komisji śledczej Przed wakacjami Sejm debatował nad wnioskiem Twojego Ruchu w sprawie powołania komisji śledczej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)