Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zielona karta do usa
01.10.2014 08:44

Zielona karta do USA. Rusza loteria wizowa

Trzy i pół tysiąca zielonych kart czeka na Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(windsordi/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Trzy i pół tysiąca zielonych kart czeka na Polaków, którzy zdecydują się wziąć udział w loterii wizowej. Dzięki niej można uzyskać legalny status i pozwolenia na pracę w Stanach Zjednoczonych.

Dziś na stronie amerykańskiego Departamentu Stanu ruszają internetowe zapisy.
Zgłoszenie możemy wysłać tylko przez internet. Należy odwiedzić stronę amerykańskiego Departamentu Stanu i wypełnić specjalną aplikację, trzeba w niej umieścić nasze zdjęcie w wersji elektronicznej. Rejestracja potrwa do 3 listopada.

W przyszłym roku wśród wszystkich, którzy poprawnie wypełnią wnioski rozlosowanych zostanie 55 tysięcy zielonych kart.

Obywatele nie każdego kraju mogę ubiegać się o zieloną kartę. Tak jest w przypadku kiedy w okresie ostatnich pięciu lat o pozwolenie legalnego pobytu w Stanach Zjednoczonych ubiegało się ponad 50 tysięcy osób z danego państwa. Z losowania wykluczone są m.in.: Wielka Brytania, Kanada, Meksyk czy Południowa Korea.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie więcej zielonych kart? USA rozważa Biały Dom pracuje nad dekretami prezydenckimi, które mają pomóc w naprawieniu systemu imigracyjnego USA bez udziału Kongresu.
Unia pomoże znieść wizy dla Polaków? _ To prawie zdecydowane, jesteśmy po konsultacjach w tej sprawie z naszymi amerykańskimi partnerami _ - zapewnia wiceminister gospodarki.
KE zajmie się sprawą wiz do USA dla Polaków? Przepisy pozwalają na wprowadzenie obowiązku wizowego dla obywateli Stanów Zjednoczonych podróżujących do Polski.
Tagi: zielona karta do usa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz