Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zestrzelenie samolotu. Rozbieżności w liczbie ciał ofiar katastrofy MH-17

0
Podziel się:

Holenderscy eksperci, odpowiedzialni za zorganizowanie sprowadzenia ofiar, odnotowali w pociągu 200 ciał, choć wcześniej informowano o szczątkach 282 ludzi.

Pociągi chłodnie, w których przechowywane były ciała
Pociągi chłodnie, w których przechowywane były ciała (PAP/EPA)

Samoloty, na pokładzie których do Holandii sprowadzone zostaną pierwsze ciała ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu nad wschodnią Ukrainą, są oczekiwane w Eindhoven na południu Holandii około 16.

Po wylądowaniu dwóch maszyn - australijskiego samolotu transportowego i samolotu holenderskiej armii - pamięć ofiar, z których większość stanowili Holendrzy, zostanie uczczona minutą ciszy.

Na lotnisku rodzinom ofiar będzie towarzyszył holenderski premier Mark Rutte, a także para królewska - król Wilhelm Aleksander i królowa Maxima. Obecni mają być także przedstawiciele 10 krajów, z których pochodziły ofiary katastrofy z 17 lipca.

W Holandii flagi zostaną opuszczone do połowy masztów, w całym kraju zabrzmią dzwony.Wcześniej - o godz. 11 czasu lokalnego (godz. 10 w Polsce) - zaplanowano uroczystość pożegnalną na lotnisku w Charkowie, dokąd dotarł pociąg z ciałami ofiar.

Ich precyzyjna liczba nie jest znana. Holenderscy eksperci, odpowiedzialni za zorganizowanie sprowadzenia ofiar, odnotowali w pociągu 200 ciał, choć wcześniej informowano o szczątkach 282 ludzi. Ukraiński wicepremier Wołodymyr Hrojsman mówił, że we wtorek do powrotu przygotowano 50 ciał, a "w piątek powinny być gotowe już wszystkie".

Boeing 777 malezyjskich linii, lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur, rozbił się w czwartek w obwodzie donieckim na Ukrainie, na terenach kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów. Zachód i władze ukraińskie twierdzą, że został zestrzelony z zestawu rakietowego Buk.

Zginęło 298 osób, w tym 193 Holendrów. Na pokładzie byli również m.in. obywatele Malezji, Indonezji, Australii i Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej w Money.pl
Unia wreszcie skutecznie wpłynie na Rosję? Będziemy naciskać na Putina, aby wymógł na prorosyjskich bojownikach umożliwienie śledczym dostępu do miejsca katastrofy - poinformował prezydent Francji.
Putin będzie się zbroił. Rosja zagrożona Rosja odczuwa jako zagrożenie _ bezprecedensowy wzrost aktywności sił USA i NATO w krajach wschodniej i środkowej Europy _.
Komorowski oskarża Rosję o łamanie zasad Prezydenci państw Europy Środkowej i Wschodniej, uczestnicy spotkania w Warszawie, uważają, że katastrofę malezyjskiego samolotu powinna wyjaśnić międzynarodowa komisja z udziałem wszystkich zainteresowanych państw.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)