Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu. Międzynarodowi eksperci na miejscu katastrofy

0
Podziel się:

- Prowadzimy intensywne prace koncentrujące się na zebraniu ludzkich szczątków - napisało OBWE na Twitterze.

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu. Międzynarodowi eksperci na miejscu katastrofy
(EAST NEWS)
bEKMuWmt

Zaprzestanie walk między ukraińskimi wojskami a prorosyjskimi separatystami umożliwiło dziś międzynarodowym ekspertom wznowienie poszukiwań ludzkich szczątków na miejscu katastrofy malezyjskiego Boeinga 777 na wschodzie Ukrainy - poinformowało OBWE.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie podała, że na miejscu pracuje około 70 ekspertów._ - Długi dzień przed nami. Prowadzimy intensywne prace koncentrujące się na zebraniu ludzkich szczątków _ - napisało OBWE na Twitterze.

Wczoraj na miejscu katastrofy eksperci zebrali kolejne szczątki ofiar, które zostaną przetransportowane do Holandii, gdzie zostaną zidentyfikowane - poinformowały holenderskie władze.

bEKMuWmv

Ponad 200 trumien przewieziono wcześniej do Holandii, gdzie trwa identyfikacja ciał, lecz wiele ofiar jest jeszcze na polach w okolicach miasta Torez w obwodzie donieckim, gdzie spadł zestrzelony boeing linii Malaysia Airlines. Tereny te ciągle kontrolowane są przez separatystów.

Starania międzynarodowej misji zajmującej się odnajdywaniem ciał i rzeczy osobistych ofiar katastrofy napotkały na poważne przeszkody w związku z walkami między ukraińskimi siłami rządowymi i prorosyjskimi separatystami.

Misja OBWE na miejscu katastrofy

Pierwsi międzynarodowi obserwatorzy wraz z ekspertami medycyny sądowej z Holandii i Australii dotarli na miejsce katastrofy w czwartek. Aby umożliwić międzynarodowym ekspertom dostęp do miejsca, w którym rozbił się malezyjski Boeing 777 dowództwo ukraińskiej operacji przeciwko separatystom ogłosiło w czwartek wstrzymanie działań militarnych, _ poza działaniami w obronie własnych pozycji przed atakiem _. Zastrzegło przy tym, że separatyści _ nie respektują żadnych międzynarodowych porozumień i próśb _. Informację tę zdementowali prorosyjscy separatyści.

bEKMuWmB

Malezyjski Boeing 777 został zestrzelony najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze odpaloną z terenów opanowanych przez prorosyjskich separatystów, którzy walczą z siłami rządowymi na wschodzie Ukrainy. W wyniku katastrofy zginęło 298 osób, wśród nich 193 Holendrów, 43 Malezyjczyków i 28 Australijczyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Berkutowcy mogą liczyć na amnestię? Według Poroszenki, służby specjalne odkupują swoje winy w walkach na wschodzie Ukrainy.
Znaleziono kolejne szczątki ofiar katastrofy _ 70 holenderskich i australijskich ekspertów zakończyło na dziś pracę na miejscu katastrofy. Wszystkie znalezione szczątki ludzkie zostały zabrane - _
Separatyści oddadzą rzeczy ofiar katastrofy Rzeczy pasażerów Boeinga 777 linii Malaysia Airlines znajdują się w dwóch wagonach, które stoją najprawdopodobniej na stacji kolejowej w mieście Torez w obwodzie donieckim.
bEKMuWmW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)