Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samolot
17.09.2014 21:18

Zestrzelenie malezyjskiego boeinga. 30 mln dolarów za informacje o sprawcach

Nagroda wyznaczona za informacje o sprawcach zagłady malezyjskiego samolotu jest większa od tej, którą Amerykanie oferowali za informacje prowadzące do Osamy bin Ladena

Podziel się
Dodaj komentarz
(Achmed Azizie/Flickr)

Trzydzieści milionów amerykańskich dolarów obiecuje niemiecki detektyw za informacje prowadzące do wykrycia sprawców katastrofy malezyjskiego Boeinga 777, który w lipcu rozbił się na wschodzie Ukrainy - informuje czasopismo _ Capital _.

Wszystko wskazuje, że malezyjski samolot z 298 osobami na pokładzie został zestrzelony. Wciąż jednak nie wiadomo, przez kogo i kto za tym stał oraz kto próbuje to zatuszować. Kijów oskarżył prorosyjskich separatystów, ci wyparli się i twierdzą, że samolot zestrzeliło wojsko ukraińskie. Nagrodę za informacje w tej sprawie ogłosił Josef Resch z niemieckiej wywiadowni gospodarczej Wifka.

_ Capital _ podkreśla na swej stronie internetowej, że nagroda wyznaczona za informacje o sprawcach zagłady malezyjskiego samolotu jest większa od tej, którą Amerykanie oferowali za informacje prowadzące do Osamy bin Ladena (25 milionów dolarów).

_ - Każdego można kupić, to tylko kwestia ceny _ - mówi Resch i wyjaśnia, że nagrodę wyznaczyli jego zleceniodawcy. _ Capital _ zwraca uwagę, że owi zleceniodawcy są całkowicie anonimowi - sam Resch ich nie zna, kontaktował się z nimi w kilku krajach wyłącznie przez pośredników, z których jeden _ mówił ze szwajcarskim akcentem _.

Niemiecki detektyw otrzymał już podobno 40 tys. euro za przyjęcie zlecenia i obiecano mu pół miliona euro, jeśli odniesie sukces.

Na internetowej stronie wywiadowni Wifka zamieszczono po niemiecku, angielsku i rosyjsku pytania dotyczące zagłady malezyjskiej maszyny: Kto zestrzelił 17 lipca samolot MH17 (MH17 to numer feralnego lotu Malaysia Airlines z Amsterdamu do Kuala Lumpur), kto zlecił zestrzelenie tej maszyny, jakiej broni użyto, co stało się z bezpośrednimi sprawcami, kto kryje prawdę o tym, co się stało, kto może wskazać zleceniodawców...

Jest też informacja, że nagrodę wysokości 30 mln dolarów zdeponowano w Zurychu oraz że informatorom zapewnia się anonimowość.

Czytaj więcej w Money.pl
Malaysia Airlines rezygnuje z numeru lotu MH17 Malezyjskie linie poinformowały też, że w dalszym ciągu będą codziennie obsługiwać trasę Amsterdam - Kuala Lumpur.
Blisko tragedii? Kolejne kłopoty samolotu Zarówno podróżni, jak i załoga są bezpieczni i nie ucierpieli w zdarzeniu - poinformowało lotnisko w Katmandu.
Jest raport w sprawie katastrofy boeinga na Ukrainie Nie ma dowodów na jakiekolwiek problemy techniczne. Boeing został trafiony przez...
Tagi: samolot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz