Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zestrzelenie boeinga 777. Separatyści walczą nawet z OBWE

Petro Poroszenko ogłosił, że jego kraj jednostronnie wstrzyma ogień w strefie katastrofy samolotu. Z kolei donieccy terroryści odmawiają współpracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ogłosił, że jego kraj jednostronnie wstrzyma ogień w 20-kilometrowej strefie walk z rebeliantami, gdzie 17 lipca rozbił się malezyjski samolot pasażerski, i wyraził nadzieję, że podobną decyzję podejmie strona przeciwna. Donieccy terroryści nie chcą współpracować z przedstawicielami OBWE. Ich zdaniem, organizacja nie zajmuje neutralnego stanowiska i działa w interesach Ukrainy.

Poroszenko złożył te deklaracje w przeprowadzonych dzisiaj rozmowach telefonicznych z premierami Holandii i Australii, Markiem Rutte i Tonym Abbottem. Poroszenko potwierdził zdecydowaną gotowość do zapewnienia dostępu międzynarodowej misji ekspertów do miejsca upadku samolotu; chce w tym celu jednostronnie ogłosić przerwanie ognia w 20-kilometrowej strefie - ogłoszono w komunikacie administracji prezydenckiej w Kijowie.

Prezydent Ukrainy _ liczy także, że Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) wykorzysta swe wpływy dla wstrzymania ognia przez terrorystów _ - czytamy.

Z kolei donieccy terroryści nie chcą współpracować z przedstawicielami OBWE w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy malezyjskiego samolotu. Ich zdaniem, organizacja nie zajmuje neutralnego stanowiska i działa w interesach Ukrainy.

Rebelianci twierdzą, że eksperci OBWE nie chcą pracować na miejscu, gdzie leży wrak, aby przedłużać obowiązujące w bezpośrednich jego okolicach zawieszenie broni, które - według terrorystów - jest na rękę ukraińskim siłom. Dlatego teraz samozwańcza Republika Doniecka chce, aby badaniem szczątków zajęli się przedstawiciele Malezji lub Szanghajskiej Organizacji Współpracy, która jest kontrolowana przez Rosję i Chiny.

Czytaj więcej w Money.pl
Wciąż brakuje ciał ponad 70 ofiar katastrofy Charkowska administracja obwodowa podała, że ogółem przetransportowano do Holandii 226 trumien i pojemników z ciałami i fragmentami ciał pasażerów Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych.
Rosja odpowie na sankcje Zachodu! W pośpiechu zmienia prawo Politycy tworzą wykaz państw - agresorów. Przedsiębiorcy z _ czarnej listy _ otrzymają zakaz prowadzenia działalności na terenie Rosji.
Tagi: katastrofa malezyjskiego samolotu, zestrzelenie boeinga, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz